"Рома" спечели дербито с "Интер"

"Рома" спечели с 2:1 у дома срещу "Интер" в дербито от седмия кръг в италианския шампионат, което предложи множество емоции на зрителите на стадио "Олимпико" в Рим.

Преди почивката двата състава играха изключително атакуващо и имаха сериозни голови положения пред двете врати. В петата минута Един Джеко беше точен в полза на "вълците" след пас на Бруно Перес, който напредна отдясно и пусна топката към босненския национал.

Само пет минути след това силен удар на Евер Банега от гостите срещна гредата. До края на частта Антонио Кандрева и Иван Перишич не успяха да изравнят за "Интер", докато пропуски за столичани направиха Диего Пероти и Мохамед Салах, чийто удар също се отби в гредата.

След почивката положенията пред двете врати не бяха толкова много. Банега изравни в 72-ата минута след финт и техничен удар във вратата от близка дистанция. В 77-ата минута Алесандро Флоренци центрира отдясно от фаул и Костас Манолас с глава донесе успеха с 2:1 в полза на "Рома".

Римляните са с актив от 13 точки на трето място в Серия А, докато "Интер" е на девета позиция с 11 точки.