Новак Джокович отпадна в полуфиналите на "Мастърс"-а в Шанхай

Новак Джокович

Трикратният шампион и защитаващ титлата си от миналия сезон Новак Джокович отпадна на полуфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд 5,45 милиона долара. Поставеният под номер едно сърбин загуби изненадващо с 4:6, 4:6 срещу номер 15 в схемата Роберто Баутиста Агут. Това е първи успех за испанеца в общо шест мача срещу лидера в световната ранглиста.

Баутиста Агут, номер 19 в класацията на АТП, спечели първата част при първата си възможност за пробив. Във втория сет испанският тенисист спечели подаването на Джокович три пъти, за да триумфира за 107 минути игра. Новак Джокович не успя да достигне своя десети финал за сезона, след като пропусна две възможности за пробив в сервиса на Баутиста Агут по време на първата част.

На финала в Шанхай 28-годишният испанец ще играе срещу победителя от мача между Анди Мъри (Великобритания) и Жил Симон (Франция).