Пет българки в квалификациите на Australian Open

Пет български тенисистки ще участват в квалификациите на Откритото първенство на Австралия по тенис, което започва 16 януари.

Изабелла Шиникова и Виктория Томова, могат да играят една срещи друга във втория кръг на пресявките. За целта обаче Шиникова първо трябва да победи японката Хироко Кувата, а Томова да се наложи над сръбкинята Ивана Йорович.

Втората ни ракета Елица Костова ще играе с 18-годишната Вера Лапко (Беларус) в първия етап. В първия кръг Александрина Найденова ще има за съперничка корейката Су Джеон Джан, а Сесил Каратанчева, която играе в горната част на схемата, ще срещне рускинята Анна Блинкова.

И петте българки в квалификациите започват участието си в четвъртък сутринта, като Шиникова играе на корт номер 10, Каратанчева е на корт номер 12, Найденова – на корт 14, Костова играе първи мач на корт 15, а Томова е на корт 20.

Директно за основната схема се класира Цветана Пиронкова, докато при мъжете Григор Димитров дори е сред поставените.

Над 10 000 са продадените билети за мача „Левски“ – ЦСКА София

10 200 билета са продадени до 18.00 часа на 18 октомври за мача от 13-ия кръг на Първа професионална футболна лига между отборите на „Левски“ и ЦСКА-София. Двубоят е на Националния стадион "Васил Левски" в събота от 16:00 часа и ще бъде предаван пряко по програма „Хоризонт“ на Българското национално радио. Пропуските за мача ще са налични..

публикувано на 19.10.17 в 08:31

„ Спортинг Брага“ – „Лудогорец“ пряко по програма „Хоризонт“

Срещата от трета група на турнира Лига Европа между отборите на португалския „Спортинг Брага“ и българския шампион „Лудогорец“ ще бъде предавана пряко по програма „Хоризонт“ на Българското национално радио. Началото на прякото излъчване започва с първия съдийски сигнал в 22 часа и 5 минути.Коментатор на двубоя ще е Румен Генов от радио Варна...

публикувано на 19.10.17 в 07:48
Шампионска лига

Резултати и класиране в Шампионска лига

Резултати от третият кръг в Шампионската футболна лига на Европа. В първа група: "Бенфика" - "Манчестър Юнайтед"   0:1 и    ЦСКА Москва - "Базел"    0:2 Лидер в групата е отборът на "Манчестър Юнайтед" с 9 точки, "Базел" има 6, ЦСКА 3, а "Бенфика" няма спечелени точки. Втора група: "Андерлехт" - Пари Сен Жермен   0:4 и   "Байерн" Мюнхен - "Селтик"..

публикувано на 18.10.17 в 23:55
Марселиньо

Марселиньо: "Брага" е фаворит

Една от звездите на "Лудогорец" Марселиньо призна, че лидерът в групата "Спортинг" (Брага) е фаворит за утрешния мач срещу българския шампион в Лига Европа. Отборът на "Брага" е фаворит в този мач. Това е голям отбор със силни играчи. Ние обаче сме готови да направим добър и силен двубой , сподели Марселиньо по време на официалната..

публикувано на 18.10.17 в 23:18
Димитър Димитров-Херо

Димитър Димитров: Мислех "Лудогорец" за аутсайдер

Старши-треньорът на "Лудогорец" Димитър Димитров очаква трудно гостуване срещу Спортинг (Брага) утре от 22:05 часа българско време в мач от третия кръг в трета група на Лига Европа. Той призна, че е мислил българския шампион за аутсайдер в групата, но нещата са се променили след първите два мача. Като стана ясна групата, си мислех, че..

публикувано на 18.10.17 в 22:59

"Лукойл" с победа във ФИБА Европа, "Балкан" със загуба

Българският шампион "Лукойл Академик" стартира с драматична победа над гостуващия "Динамо" Тбилиси (Грузия) със 73:70 точки (21:16, 13:12, 23:18, 16:24) в пета група на турнира за Купата на ФИБА Европа по баскетбол за мъже. Домакините играха на приливи и отливи през цялата среща, но все пак стигнаха до успеха. Джъстин Нокс беше най-резултатен за "Лукойл..

публикувано на 18.10.17 в 21:43

"Берое" загуби от "Цървена звезда" в Адриатическата лига

Отборът на "Берое" загуби гостуването си на фаворита "Цървена звезда" (Сърбия) с 64:95 точки (23:26, 14:21, 14:26, 13:22)  в среща от третия кръг в група "А" на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Старозагорки останаха с една победа, докато белградчанки са лидерки в подреждането с пълен актив. Българките бяха равностойни само в първата част, след..

публикувано на 18.10.17 в 21:27