Пет българки в квалификациите на Australian Open

Пет български тенисистки ще участват в квалификациите на Откритото първенство на Австралия по тенис, което започва 16 януари.

Изабелла Шиникова и Виктория Томова, могат да играят една срещи друга във втория кръг на пресявките. За целта обаче Шиникова първо трябва да победи японката Хироко Кувата, а Томова да се наложи над сръбкинята Ивана Йорович.

Втората ни ракета Елица Костова ще играе с 18-годишната Вера Лапко (Беларус) в първия етап. В първия кръг Александрина Найденова ще има за съперничка корейката Су Джеон Джан, а Сесил Каратанчева, която играе в горната част на схемата, ще срещне рускинята Анна Блинкова.

И петте българки в квалификациите започват участието си в четвъртък сутринта, като Шиникова играе на корт номер 10, Каратанчева е на корт номер 12, Найденова – на корт 14, Костова играе първи мач на корт 15, а Томова е на корт 20.

Директно за основната схема се класира Цветана Пиронкова, докато при мъжете Григор Димитров дори е сред поставените.

Стеф Къри наниза 35 точки за успеха

„Голдън Стейт“ смаза „Хюстън“ в НБА

Стеф Къри отбеляза пет тройки и записа общо 35 точки при победа на „Голдън Стейт“ със 126:85 срещу „Хюстън“ в мач от Западната конференция на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА). По този начин „Уориърс“ поведоха с 2-1 победи в серията срещу „Рокетс“. Кевин Дюрант отбеляза 25 точки, към които добави шест борби и шест асистенции,..

публикувано на 21.05.18 в 10:47
Хокеистите на

„Лас Вегас“ на финал за купа „Стенли“

Дебютантът „Лас Вегас“ се класира на финал в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), след като победи с 2:1 Уинипег и затвори последната серия от Западната конференция с 4-1 победи. В битката за купа "Стенли" отборът на „Голдън Найтс“ ще срещнат „Тампа Бей“ или „Вашингтон“. Райън Рийвс вкара победния гол за „Лас Вегас“, а..

публикувано на 21.05.18 в 10:20

Григор Димитров е пети в света

Григор Димитров отстъпи с една позиция в световната ранглиста на тенисистите и е вече пети. Българинът е с актив от 4870 точки и беше изпреварен от хърватина Марин Чилич, който има 4950 точки. Тази седмица Димитров почива и ще очаква в четвъртък жребия за „Ролан Гарос“, където ще бъде поставен под №4. На върха на класацията се..

публикувано на 21.05.18 в 10:03
Лионел Меси вкара два гола

Меси спечели Златната обувка на Европа

Лионел Меси спечели рекордна пета Златна обувка за голмайстор номер 1 на Европа за сезона. Нападателят на „Барселона“ завърши с 34 гола в 36 шампионатни мача в Ла Лига, което му донесе 68 точки за престижната награда. Другият претендент за Златната обувка - Мохамед Салах от „Ливърпул“, остана втори с 32 гола в английската Висша лига и 62..

публикувано на 21.05.18 в 09:43

Баскетболистите на „Реал“ за десета път спечелиха Евролигата

Отборът на „Реал“ (Мадрид) победи „Фенербахче“ с 85:80 на финала в Белград и спечели баскетболната Евролига за мъже за десети път. Старши треньорът на „Реал“ - Пабло Ласо, изведе испанския гранд за втори път до трофея, след като стори същото и през сезон 2014/15. В препълнената „Арена“ в Белград най-резултатен в мача бе италианското крило..

публикувано на 21.05.18 в 09:35
Шведите спечелиха втора поредна световна титла

Швеция защити световната си титла в хокей

Отборът на Швеция защити световната си титла по хокей на лед. На финала в Копенхаген скандинавците победиха трудно с 3:2 след наказателни удари състава на Швейцария.  Двата отбора завършиха наравно 2:2 в редовното време и продълженията, а шведският вратар Андерш Нилсон спаси три дузпи на швейцарците. Швейцарският тим взе преднина в..

публикувано на 21.05.18 в 09:23

„Левски“ си осигури бараж за Лига Европа срещу „Черно море“, а ЦСКА-София победи „Берое“

„Левски“ победи с 2:0 „Верея“ и си осигури място в баража за Лига Европа, където съперник на "сините" ще бъде „Черно море“. И двете попадения на „Трейс Арена“ паднаха след почивката и бяха дело на бразилеца Паулиньо. Крилото на столичани откри резултата в 60-ата минута, а 12 по-късно оформи и крайното 2:0 . Стоян Колев - треньор на "Верея:..

публикувано на 20.05.18 в 22:15