Пет българки в квалификациите на Australian Open

Пет български тенисистки ще участват в квалификациите на Откритото първенство на Австралия по тенис, което започва 16 януари.

Изабелла Шиникова и Виктория Томова, могат да играят една срещи друга във втория кръг на пресявките. За целта обаче Шиникова първо трябва да победи японката Хироко Кувата, а Томова да се наложи над сръбкинята Ивана Йорович.

Втората ни ракета Елица Костова ще играе с 18-годишната Вера Лапко (Беларус) в първия етап. В първия кръг Александрина Найденова ще има за съперничка корейката Су Джеон Джан, а Сесил Каратанчева, която играе в горната част на схемата, ще срещне рускинята Анна Блинкова.

И петте българки в квалификациите започват участието си в четвъртък сутринта, като Шиникова играе на корт номер 10, Каратанчева е на корт номер 12, Найденова – на корт 14, Костова играе първи мач на корт 15, а Томова е на корт 20.

Директно за основната схема се класира Цветана Пиронкова, докато при мъжете Григор Димитров дори е сред поставените.

Дженаро Гатузо

Дженаро Гатузо: "Милан" стана за смях

"Милан" стана за смях, а нямаме извинения . Това призна след загубата от "Верона" с 0:3 в мач от италианското футболно първенство Дженаро Гатузо .  Старши треньорът на "Милан" бе съвсем искрен след поражението, заявявайки, той и играчите му са станали за смях. Според Гатузо Милан е започнал добре мача, но след първия гол тимът не е намерил начин да..

публикувано на 17.12.17 в 21:30
Кака прекрати футболната си кариера

Кака прекрати кариерата си

Носителят на "Златната топка" за 2007 година Рикардо Кака официално обяви края на състезателната си кариера. 35-годишният плеймейкър съобщи решението си чрез профила си в Туитър. Бившият играч на "Милан" добави, че желае да остане във футболната сфера и да работи за "росонерите", без значение в каква роля. През 2007 година Кака бе с основна роля за..

публикувано на 17.12.17 в 21:11
Кирил Георгиев

Кирил Георгиев 17-ти на европейското по блиц в Катовице

Гросмайстор Кирил Георгиев завърши на 17-то място на европейското индивидуално първенство по блиц, което се провежда в Катовице, Полша. Участие в турнира взеха 1068 шахматисти от цяла Европа, а Георгиев завърши с 16 точки от 22 възможни. Регламентът на турнира предвиди да се изиграят 11 кръга, като състезателите играеха един срещу друг по веднъж с белите..

публикувано на 17.12.17 в 18:51
Мартен Фуркад

Мартен Фуркад победител в Анеси

Носителят на Кристалния глобус Мартен Фуркад (Франция)  спечели масовия старт на 15 километра от Световната купа по биатлон пред родна публика във френския зимен център Анеси. Победата е двойна за Франция днес, след като по-рано Жюстин Бреза триумфира в масовия старт при жените. Фуркад повали всичките 20 мишени и измина трасето за 36.30.3 минути. Така той..

публикувано на 17.12.17 в 18:44
Донарума допусна три гола при загубата на

"Милан" с тежка загуба в Италия

Отборът на "Милан" претърпя тежка загуба с 0:3 при гостуването на "Верона" в мач от 17-ия кръг на италианското футболно първенство. Преди този мач "Милан" спечели две победи над "Болоня" и "Верона" през изминалите дни, но играчите на Дженаро Гатузо бързо бяха свалени на земята след звучното поражение с 0:3, с което "Верона" взе реванш за загубата със..

публикувано на 17.12.17 в 18:25
Николай Михайлов

Картотекират Николай Михайлов в "Омония"

Българският вратар Николай Михайлов ще бъде картотекиран в понеделник за "Омония" (Никозия) и ако бъде готов, ще се появи на вратата още в мача в четвъртък срещу "Пафос", пише кипърският вестник 24sports.com.cy. Изданието разказва как журналистите са заобиколили новия старши треньор на "Омония" Ивайло Петев с очакване да сподели първите си впечатления от..

публикувано на 17.12.17 в 18:03
Кристиано Роналдо

Роналдо пожела шампионски шпалир от "Барселона"

Нападателят на испанския футболен клуб "Реал" Мадрид Кристиано Роналдо се надява играчите на "Барселона" да направят шампионски шпалир преди поредното издание на Ел Класико на 23 декември на "Сантяго Бернабеу". Отборът на "Реал" стана световен клубен шампион вчера след победа над "Гремио" с 1:0 с гол на Роналдо. Очаквам победа в Ел Класико, за да запазим..

публикувано на 17.12.17 в 17:57