Снимка: uefa.com

Крилото Джоди Лукоки иска да напусне Лудогорец, за да получи повече игрово време.

Роденият в Конго, но израснал в Холандия, офанзивен футболист очаква оферти до края на зимния трансферен прозорец.

През есента той записа участие в 19 срещи на разградчани, но само в седем от тях започна като титуляр.

"Конкурентите ми се представят много добре, но аз също искам да играя. Ако не получа шансове тук, по-добре да намеря решение на друго място. Отборът се справя много добре. Участвахме в групите на Шампионскака лига, класирахме се за Лига Европа. Водим в българското първенство. Но лично аз съм със смесени чувства. Играх в Шампионската лига на някои от най-големите стадиони в Европа, което никой не може да ми отнеме. Но игровото ми време беше малко. В някои мачове бях 90 минути на пейката, което е тежко. Всеки иска да играе повече, това важи и за мен", коментира 24-годишният Лукоки.

"Не съм сигурен, че в Лудогорец има перспектива за мен. От клуба ме увериха, че разчитат на мен, но аз съм наясно със ситуацията. Един от конкурентите ми - Джонатан Кафу, например, във всеки мач се справя много добре. Той е много силен футболист, но за мен е трудно, защото не получавам много минути през този сезон.

Трябва да намерим решение. За мен няма значение дали ще бъда продаден, преотстъпването също е опция. Най-важното е да играя. Всичко сега зависи от Лудогорец. Би било прекрасно, ако се намери начин да се върна в Холандия, където живее приятелката и семейството ми.

Поддържам всекидневна връзка с тях, но е трудно, особено когато не играя. Гони ме носталгия. На този етап, обаче, няма нищо конкретно. Все още има време до края на трансферния прозорец. Ще видим какво ще се случи. Надявам се нещата да се развият по най-добрия начин за мен", допълни той.

„Ботев“ мина през градския си съперник

„Ботев“ спечели възловия мач за Пловдив, след като надигра с 3:0 градския си съперник „Локомотив“ в среща от 10-ия кръг в Първа лига. Двата играха на базата „Коматево“ без публика, заради наказание на „канарчетата“. „Жълто-черните“ поведоха в резултата още в 13-ата минута с гол на новото попълнение Густаво Алфонсо. Тодор Неделев удвои..

публикувано на 24.09.17 в 20:41

„Лукойл Академик“ с първа победа в квалификациите за Шампионската лига

„Лукойл Академик“ победи като гост с 92:81 точки португалския „Бенфика“ в среща от втория кръг на квалификациите за Шампионската лига на ФИБА. „Студентите“ се включва в пресявките директно от втория кръг, а „Бенфика“ стигна до него, след като отстрани австрийския „Капфенберг“ в първия етап. Шампионите започнаха отлично мача, но след..

публикувано на 24.09.17 в 20:34

Петер Саган с безпрецедентна трета поредна световна титла

Словенецът Петер Саган спечели безпрецедентна трета поредна световна титла в масовия старт от първенството на планетата  по колоездене на шосе в Норвегия. С мощен финален спринт той изпревари със сантиметри представителя на домакините Александър Кристоф, а трети със същото време завърши световният вицешампион от Ричмънд 2015 Майкъл Матюс..

публикувано на 24.09.17 в 19:40

Ивана Петрова е европейска шампионка по вдигане на тежести при 17-ет годишните

Ивана Петрова спечели титлата в категория 44 килограма на европейското първенство по вдигане на тежести за кадети в Прищина (Косово). Възпитаничката на   Илиян Паскалев триумфира изхвърлянето с 57 килограма, а изтласкването преодоля  75 килограма и с нов европейски рекорд (при 17-ет годишните) от 132 килограма в двубоя стигна до златния медал...

публикувано на 24.09.17 в 19:30

Марк Маркес с победа пред родна публика

Защитаващият титлата си Марк Маркес (Испания) с "Хонда" спечели състезанието от световния шампионат по мотоциклетизъм в клас МотоGP за Голямата награда на Арагон. Трикратният световен първенец в кралския клас Маркес беше най-бърз на пистата "Моторланд Арагон" пред родна публика, записвайки втора поредна победа, пета за сезона и общо 34-а в..

публикувано на 24.09.17 в 18:44

Волейболистките ни с победа над Турция, продължават напред в еврошампионата

Женският ни национален отбор по волейбол се класира за втората фаза на европейското първенство, което се провежда в Грузия и Азербайджан. Във втората си среща от трета група българките спечелиха драматично с 3:2 гейма, в отделните части 25:17, 10:25, 25:16, 20:25, 20:18 точки, срещу състава на Турция за 2 часа и 17 минути игра...

публикувано на 24.09.17 в 17:55

Националният ни отбор по волейбол за жени победи Турция с 3:2 гейма

България победи Турция с 3:2 гейма. Това е вторият мач на българките от трета група на европейското първенство. В първия мач те спечелиха с 3:2 срещу Украйна. Българките спечелиха първия гейм с 25 на 17 точки. Във втората част туркините изравниха резултата с 25 на 10 точки, но в третия гейм отново българките доминираха с 25 на 16 точки. В..

обновено на 24.09.17 в 17:41