от 09.00 часа

"Саутхемптън" взе минимален аванс срещу "Ливърпул"

Снимка: sportal.bg

"Саутхямптън" победи гостуващия "Ливърпул" с 1:0 и взе минимален аванс след първия полуфинал в турнира за купата на Лигата на Англия.

Домакините пропиляха редица изгодни положения и пропуснаха до голяма степен да предрешат крайния победител преди реванша на "Анфийлд"

Въпреки че владееше повече топката, "Ливърпул" се представи разочароващо и може да благодари на вратаря си Лорис Кариус, че се отърва от разгром.

Възпитаниците на Клод Пюел поведоха в 20-ата минута, когато Нейтън Редмънд се измъкна в чиста позиция в дясно в пеналта след подаване на Джей Родригес и прати топката в мрежата.

Редмънд пропусна още две отлични възможности, а в 85-ата минута той нацели напречната греда след подаване на Шейн Лонг.

В другия полуфинал във вторник "Манчестър Юнайтед" взе аванс от 2:0 срещу "Хъл Сити" на "Олд Трафорд".