ЦСКА тръгна с успех над „Локомотив“ (Москва)

ЦСКА-София победи „Локомотив“ (Москва) с 2:1

Футболният ЦСКА-София победи „Локомотив“ (Москва) с 2:1 в първата си контрола от зимната подготовка в Испания.

18-годишният талант Тонислав Йорданов донесе победата на "червените" с майсторски гол 5 минути преди края на мача.

ЦСКА започна силно и държеше инициативата през първата част срещу 10-ия в руското първенство. В 18-а минута Рубен Пинто стреля от разстояние, но вратарят на „Локомотив“ изби в корнер.

Минута по-късно португалецът отново опита шут извън наказателното поле, но стражът на руснаците отново бе на мястото си.

Най-добрата възможност за гол за "армейците" до почивката се откри пред Преслав Йорданов, който 5 минути преди края на първата част стреля опасно с глава след центриране на Арсенио, но вратарят Гилерме изби в корнер.

След подновяването на играта двата отбора набързо си размениха по един гол. Конгоанецът Ндинга откри за „Локомотив“ в 51-та минута след груба грешка на вратаря на ЦСКА Георги Китанов.

Две минути по-късно Руи Педро получи пас от Станислав Манолев и с удар отблизо изравни.

Малко по-късно Преслав Йорданов отново пропусна, след като сам срещу вратаря стреля над напречната греда.

5 минути преди края юношата Тонислав Йорданов донесе победата за ЦСКА с прецизен удар по диагонала.