Арсен Венгер: Ще бъда щастлив да съм мениджър и през следващия сезон

Арсен Венгер
ЕПА/БГНЕС

Два дни след поражението с 1:5 от "Байерн" (Мюнхен) в осминафиналите на Шампионската футболна лига Арсен Венгер заяви, че ще бъде щастлив, ако може да работи като мениджър и през следващия сезон. Договорът на французина, който е мениджър на "Арсенал" от 20 години, изтича в края на сезона, а към момента ръководството на клуба не е дало индикации, че ще го продължи.

Ще реша бъдещето си през март или април, но все още не знам кога точно. Говорил съм с борда на директорите и знам техните идеи за бъдещето, но предпочитам да не говоря за това. Важен в момента е клубът, не моето бъдеще. Без значение какво се случи, аз ще водя отбор през следващия сезон, но не знам дали тук, или на друго място. Това е сигурно, обясни Венгер, който за пръв път намекна за евентуално напускане на клуба от Северен Лондон.

Трябва да се фокусираме върху истинските проблеми и начина, по който играем футбол, а не върху бъдещето ми. Дори и да си тръгна, "Арсенал" пак ще има върхове и спадове във формата си. Най-важното за клуба обаче е сега да вземе правилното решение, допълни Венгер, чийто тим не е печелил титлата в Англия от 2004 година.

В понеделник "Арсенал" гостува на петодивизионния "Сътън" в мач от петия кръг за купата на Англия. Под въпрос за мача е централният защитник Лоран Кошчелни, който получи травма в срещата с "Байерн" в сряда.

Отложиха мач на „Рилски спортист“ в Балканската лига

Срещата от Балканската лига по баскетбол между отборите на „Рилски спортист“ и косовския „Башкими“, която трябваше да се играе във вторник (19 декември) в Самоков, е отложена, съобщиха организаторите на турнира. Причините за отлагането на мача са организационни и визови проблеми, които имат косоварите. Новата дата, на която трябва да се..

публикувано на 18.12.17 в 13:06
Григор Димитров

Григор Димитров е Спортист номер едно на Балканите

Григор Димитров беше избран за Спортист номер едно на Балканите за 2017 година в 45-ото издание на традиционната анкета на БТА между националните агенции на страните в региона. Димитров е първият български тенисист, който печели наградата. Той бе посочен в топ 10 на всички анкетни карти на участвалите в допитването и събра 62 точки, след като през..

публикувано на 18.12.17 в 12:01
Хосеп Гуардиола

„Манчестър Сити“ иска Гуардиола за още 3 години

Ръководството на „Манчестър Сити“ възнамерява да продължи с три години договора на мениджъра Хосеп Гуардиола, твърдят медиите в Англия. 46-годишният каталунец стартира сезона със 17 победи и един равен в 18 мача във Висшата лига на Англия по футбол, което е убедило изпълнителния директор Феран Сориано да предложи нов контракт на треньора с..

публикувано на 18.12.17 в 11:07

Волейболистките отново ще играят в Европейската лига

Женският ни национален отбор по волейбол ще играе отново в Европейската лига, която ще има две нива „Златна“ и „Сребърна“ в зависимост от ранглистата. Нашите попаднаха в Група „А“ на „Златната“ със съставите на Азербайджан, Украйна и Португалия. В Група „В“ са Хърватия, Унгария, Франция и Финландия, а в Група „С“ - Чехия, Беларус, Словакия и..

публикувано на 18.12.17 в 10:05

"Олимпик" Лион обърна с 2:0 "Олимпик" Марсилия

Отборът на "Олимпик" (Лион) срази у дома "Олимпик" (Марсилия) с 2:0 в последната среща от 18-ия кръг във френската Лига 1. Набил Фекир (6) изпълни перфектно пряк свободен удар и изведе домакините напред в резултата, а точно шест минути и след началото на втората част Мариано Диас (51) вкара втория и последен гол в мача след подаване на Гнали..

публикувано на 18.12.17 в 00:24

"Аталанта" и "Лацио" правят голов спектакъл

Отборите на Аталанта и Лацио завършиха 3:3 в последната среща от 17-ия кръг на италианската Серия „А”.   Двата тима сътвориха страхотен голов спектакъл, като четири от попаденията бяха реализирани през първата част. Матия Калдара (19) след пас на Петаня и Йосип Иличич (22) след подаване на Алехандро Гомес изведоха домакините с два гола напред в..

публикувано на 18.12.17 в 00:14
Фелипе Коутиньо

"Ливърпул" съсипа с 4:0 "Борнемут"

Отборът на "Ливърпул" победи като гост с 4:0 състава на "Борнемут" и се изкачи на четвърто място в класирането на английското футболно първенство. Футболистите на Юрген Клоп решиха нещата в своя полза още до почивката, след като водеха с 3:0. Коутиньо, Ловрен и Салах се разписаха, а през втората част и Фирмино добави един гол, но останаха съмнения за..

публикувано на 17.12.17 в 22:34