"Берое" започна ударно пролетния дял от шампионата

"Берое" (Стара Загора) победи с 4:0 "Дунав" (Русе) в първия мач от 20-ия кръг на Първа професионална футболна лига, който се изигра в Разград. С това старозагорците се изкачиха на седмото място в класирането и са на две точки от шестия "Дунав".

Още в третата минута след началния съдийски сигнал бе отбелязан първият гол за "Берое". Жуниор Мапуку пусна извеждащ пас към Антон Карачанаков, който се възползва от грешката на защитата на "драконите" и отбеляза във вратата на Мартин Луков. След гола "Дунав" владееше повече топката и атакуваше по-често, но до изравнително попадение до края на първото полувреме така и не се стигна.

На почивката треньорът на русенския тим Веселин Великов замени Ндуйе Мойеци с Мирослав Будинов. В 53-ата минута Юлиян Ненов от символичните домакини се контузи и напусна терена, като на негово място в игра влезе Бранимир Костадинов.

Само в рамките на две минути "Берое" решиха мача в своя полза. В 57-ата минута съдията показа директен червен картон на футболиста на "Дунав" - Михаил Милчев, който според рефера повали откъсващия се сам срещу Луков - Жуниор Мапуку. Антон Карачанаков изпълни фаула, прехвърли стената и отбеляза за 0:2. Третият гол за "Берое" падна в 60-ата минута. Карлос Охене изведе Жуниор Мапуку, който не сгреши с удара си и вкара за 0:3. В 79-ата минута Мапуку изведе Виле Салмикиви, който остана сам срещу Мартин Луков и направи резултата 0:4.

Среща от 20-ия кръг на Първа професионална футболна лига:

"Дунав" (Русе) - "Берое" (Стара Загора) - 0:4
голмайстори: 0:1 Антон Карачанаков (3), 0:2 Антон Карачанаков (59), 0:3 Жуниор Мапуку (60), 0:4 Виле Салмикиви (79)

стадион: "Лудогорец Арена" в Разград
главен съдия: Никола Попов