Ансамбъл – девойки със сребърен медал в Киев

Снимка: БФХГ

Ансамбълът на България при девойките в състав Мария Спасова, Галатея Герова, Биляна Писова, Биляна Везирска и Лидия Василева спечели сребърен медал във финала на турнира по художествена гимнастика от веригата Гран При за купа „Дерюгина“ в Киев.  Момичетата на Мария Кънчева, които завършиха на 4-то място в многобоя вчера,  стигнаха до отличието след  силно изпълнение с малки неточности на съчетанието с пет чифта бухалки  и бяха оценени с 15.300 точки.

Втори златен медал спечели съставът на Италия, който получи за изпълнението си 16.150 точки. Бронзът, въпреки допуснатат груба грешка, за втори път стана притежание на петорката  на домакините от Украйна с оценка от 15.100 точки.

Носителките на сребърните отличия от многобоя - гимнастичките от Израел, днес не бяха толкова убедителни, след като допуснаха грешка, и заеха 4-та позиция с оценка от 15.050 точки. Шестицата допълват съставите на Литва – 14.450 точки и на Унгария с 14.300 точки.