Цветана Пиронкова отстъпи със 7 места и вече е 70-а в света

Цветана Пиронкова отстъпи със седем места в световната ранглиста и вече е 70-а в класацията на УТА.

Германката Анжелик Кербер се върна на върха със 7515 точки, като измести от първото място от Серина Уилямс (САЩ). Американката, която има 7130 точки, в момента лекува контузия на коляното и няма да играе до края на месеца, което позволи на Кербер отново да оглави световната ранглиста.

Каролина Плишкова (Чехия) остава трета с 5640 точки.

print Отпечатай

УЕФА извади ЦСКА от евротурнирите

Европейската футболна асоциация извади ЦСКА-София от участие в евротурнирите в срок за 2 години. „Червените“ завършиха на второто място в първенството, но в квалификациите на Лига Европа ще участва третият „Левски“. Завършилият на 4-тото място – „Дунав“ ще играе в неделя срещу „Верея“ за последното място за евротурнирите. В писмото от УЕФА..

публикувано на 29.05.17 в 13:25

Григор Димитров загуби едно място в ранглистата на АТП

Григор Димитров загуби едно място в ранглистата на АТП.  Това стана факт, след като Жо-Вилфрид Цонга спечели турнира по тенис за мъже в Лион и измести българина и белгиеца Давид Гофен, за да заеме 11-а позиция. Французинът добави 250 точки към актива си с триумфа на родна земя и вече има сбор от 3120, докато Гофен е 12-и с 3055, а Димитров е на..

публикувано на 29.05.17 в 09:55
Александър Тонев

"Кротоне" и Александър Тонев останаха в елита на Италия

"Кротоне" и Александър Тонев се спасиха от изпадане във втора дивизия на Италия. В среща от последния 38-и кръг "Кротоне"  победи с 3:1 у дома срещу "Лацио" и има актив от 34 точки на 17-а позиция в крайното класиране. Българският национал Тонев беше титуляр за победителите, като отстъпи мястото си на терена на Андрей Котник секунди преди..

публикувано на 29.05.17 в 09:11

"Лудогорец" отново победи "Черно море"

"Лудогорец" нанесе шеста поредна загуба на "Черно море" в Първа професионална лига след успех с 3:1. Независимо че треньорът на шампионите Георги Дерменджиев заложи основно на футболисти от Б отбора на клуба, гостите успяха да обърнат резултата в своя полза след като губеха с 0:1. В 4-тата минута "Черно море" поведе в резултата. Георги..

публикувано на 29.05.17 в 07:45
Локомотив Пд-Дунав 3:4

"Дунав" спечели важна победа в Пловдив

Дунав (Русе) победи драматично с 4:3 като гост срещу Локомотив (Пловдив) в мач от 35-ия кръг на Първа лига и увеличи значително шансовете си за четвъртото място в крайното класиране. В 24-ата минута гостите поведоха в резултата. Петър Шопов намери в наказателното поле Юлиян Ненов, който с бомбен шут под гредата се разписа за 0:1...

публикувано на 29.05.17 в 07:38
Стилиян Петров

Стилиян Петров с гол в благотворителния мач на Хенрик Ларсон

Стилиян Петров отбеляза гол в благотворителния мач между отбора на Хенрик Ларсон и този на Любомир Моравчик. Срещата се игра пред близо 60 хиляди зрители на "Селтик Парк" в Глазгоу. Двата тима бяха съставени изцяло от настоящи и бивши играчи на „Селтик“. Бившият капитан на националния ни отбор игра за състава на Ларсон. Двубоят завърши..

публикувано на 28.05.17 в 22:26

Принцът на Рим - Франческо Тоти се сбогува с „Рома“

Франческо Тоти се сбогува с тифозите на „Рома“. Легендарният номер 10 изигра последния си мач за "вълците" при победата над „Дженоа“ с 3:2. Тоти се появи на терена в 55-а минута на мястото на Мохамед Салах под бурните аплодисменти на пълните трибуни на "Олимпико", а след последния съдийски сигнал вдигна победоносно ръце за последен път като..

публикувано на 28.05.17 в 22:17