Катрин Тасева: Оставяме щастието в Украйна и гледаме напред

Бранимира Маркова: Състезателките в момента нямат право на грешки
Снимка: БФХГ

Много съм щастлива за този медал. Мисля, че е абсолютно заслужен, точно за това съчетание. За първо състезание съм много доволна като цяло от представянето си. Съдиите харесаха композициите, това беше много важно. Всяко чудо за три дни. Оставяме щастието си в Украйна и гледаме напред към следващите състезания, това заяви Катрин Тасева, която спечели златен медал във финала на топка в турнира по художествена гимнастика от веригата Гран При в Киев.

Националният ни отбор днес се прибра от Украйна, където спечели три отличия. Освен златото на Катрин Тасева сребърен медал във финала с пет чифта бухалки извоюва ансамбъл - девойки, а до бронза в многобоя в тази възрастова група стигна Вероника Любчова.

Истина е, че тя игра топката най-добре. Много се радвам, че втория ден също успя да изиграе. Това доказва, че е един много добър състезател. Гимнастичките в момента нямат право на грешки. Правилникът все още е сложен и за съдиите. В момента гимнастичките играят много сложна гимнастика. Виждам тенденции да се правят все повече груби грешки с уред. Една гимнастичка, която се бори за призови места, не може да си позволи лесна гимнастика, сподели личната треньорка на Катрин Тасева и главен мениджър на националните отбори Бранимира Маркова.

Видях един много класен отбор на терена, който заяви себе си със зряла игра. Видях, че трябва да сме по-прецизни при изхвърлянията за да не допускаме грешки, допълни Мария Кънчева, старши треньор на ансамбъл – девойки.

Букмейкър подкрепя 30 спортни таланти

„Еврофутбол“ официално обяви победителите в седмия национален конкурс за „Спортни таланти“ 2018 г. Букмейкърската къща ще подкрепи финансово 30 индивидуални състезатели до 28 г., като десет от тях ще са в програмата за втори или трети път. Интересен факт е, че през тази година съотношението мъже / жени в крайното класиране е напълно еднакво –..

публикувано на 26.04.18 в 18:00

Ибрахимович няма да играе на Световното първенство

Голмайстор номер 1 в историята на Швеция Златан Ибрахимович със сигурност няма да участва на Световното първенство в Русия това лято, обяви спортният директор на националния отбор на страната Ларс Рихт. 36-годишният нападател се отказа от националния отбор преди две години, но след като страната се класира за участие на Мондиал 2018, на..

публикувано на 26.04.18 в 17:46

Българите на косъм от медалите във втория ден от турнира в Атина

Българските състезатели отново не успяха да спечелят медал от международния турнир по таекуондо, олимпийска версия, част от веригата „Президентска купа“. Във втория ден на надпреварата в Атина добро представяне записаха кадетите Александра Георгиева в категория 55 килограма и Дарин Кирилов в категория 45 килограма. Двамата отпаднаха в третия..

публикувано на 26.04.18 в 17:40
Петър Дочев и Александър Манджуров

Треньорът Петър Дочев: Не искаме „Дея волей“ да е боксова круша в Суперлигата

Волейболен клуб „Дея волей“ постигна целта си този сезон, като се класира за мъжката Суперлига. Наскоро тимът от Бургас спечели директната битка за елита срещу „Тетевен волей“ с 3:2 гейма и вече гради стратегия за участието си през новия сезон. Докъде стигнаха плановете ще научите първо от треньора Петър Дочев, който изведе тима до промоцията в..

публикувано на 26.04.18 в 17:23

Григор Димитров спаси 2 мачбола и е на четвъртфинал

Вторият в схемата на тенис турнира в Барселона Григор Димитров се класира на четвъртфиналите. Българинът отрази два мачбола и победи Малек Джазири от Тунис със 7:5, 3:6,.7:6(8) след  два часа и 52 минути игра. От същия съперник той загуби през февруари в Дубай. В първата част африканецът проби за 3:2. Димитров върна брейка в осмия гейм. В 12-ия..

публикувано на 26.04.18 в 17:08

Фернандо Каранга с разкъсани връзки на коляното

Фернандо Каранга премина преглед на ядрено магнитен резонанс, след който стана ясно, че има частично разкъсване на вътрешна връзка на коляното. Утре бразилският нападател на ЦСКА-София ще мине допълнителен преглед при специалист, след който ще стане ясно дали се налага оперативна намеса и до колко време ще се възстанови. Междувременно от..

публикувано на 26.04.18 в 16:34
Лионел Меси

Меси спечели съдебна битка за търговска марка с името му

Европейски съд постанови днес, че Лионел Меси - футболистът с най-големи приходи по света, може да регистрира търговска малка, носеща името му, предаде Би Би Си. Нападателят на „Барселона“ и на Аржентина спечели 7-годишна съдебна битка за правото да използва името си за спортни стоки. Първоначалната му молба за регистрация бе оспорена от..

публикувано на 26.04.18 в 16:10