Катрин Тасева: Оставяме щастието в Украйна и гледаме напред

Бранимира Маркова: Състезателките в момента нямат право на грешки

Снимка: БФХГ

Много съм щастлива за този медал. Мисля, че е абсолютно заслужен, точно за това съчетание. За първо състезание съм много доволна като цяло от представянето си. Съдиите харесаха композициите, това беше много важно. Всяко чудо за три дни. Оставяме щастието си в Украйна и гледаме напред към следващите състезания, това заяви Катрин Тасева, която спечели златен медал във финала на топка в турнира по художествена гимнастика от веригата Гран При в Киев.

Националният ни отбор днес се прибра от Украйна, където спечели три отличия. Освен златото на Катрин Тасева сребърен медал във финала с пет чифта бухалки извоюва ансамбъл - девойки, а до бронза в многобоя в тази възрастова група стигна Вероника Любчова.

Истина е, че тя игра топката най-добре. Много се радвам, че втория ден също успя да изиграе. Това доказва, че е един много добър състезател. Гимнастичките в момента нямат право на грешки. Правилникът все още е сложен и за съдиите. В момента гимнастичките играят много сложна гимнастика. Виждам тенденции да се правят все повече груби грешки с уред. Една гимнастичка, която се бори за призови места, не може да си позволи лесна гимнастика, сподели личната треньорка на Катрин Тасева и главен мениджър на националните отбори Бранимира Маркова.

Видях един много класен отбор на терена, който заяви себе си със зряла игра. Видях, че трябва да сме по-прецизни при изхвърлянията за да не допускаме грешки, допълни Мария Кънчева, старши треньор на ансамбъл – девойки.

print Отпечатай

"Монтана" и "Локомотив" ГО оставиха спора си за реванша

Монтана и Локомотив /Горна Оряховица/ завършиха наравно 1:1 на стадиона в Ловеч в първия мач от баражите за оставане в елита.   Монтана поведе в резултата в 17-та минута чрез Петър Атанасов. Нападателят се възползва от групата грешка на вратаря на Локомотив Николай Банков, който след едно балонно центриране в наказателното поле..

публикувано на 26.05.17 в 20:20

Испанецът Микел Ланда спечели 19-тия етап от колоездачната обиколка на Италия

Испанецът Микел Ланда спечели 19-тия етап от колоездачната обиколка на Италия от Сан Кандидо до Пианкавало. Колумбиецът Найро Кинтана е новият лидер в Генералното класиране с аванс от 38 секунди пред досегашния водач холандеца Том Дюмулен, и на още 5 секунди пред третия, италианеца Винценцо Нибали.

публикувано на 26.05.17 в 19:27

„Луда надпревара“ с кауза „Спри агресията по пътищата, стани един от нас“

Адреналин, каскадни изпълнения, завидни шофьорски умения   и стратегия за избягване на удари  в обезопасена среда - това ще предложи на зрителите участниците в зрелищното автомобилно шоу "Луда надпревара". Събитието ще се проведе утре и в неделя в столичния квартал „Люлин“. Идеята на "Луда надпревара" е  коли, който са в един кръг,..

публикувано на 26.05.17 в 15:46
Иван Сеферинов: Отборът на Турция е фаворит, но можем да го бием

Женският ни национален отбор по волейбол ще играе днес последната си контрола срещу Азербайджан, преди важната световна квалификация в столичната зала "Христо Ботев" от 31-ви май до 4-ти юни. Тази контрола е неофициална и не се допускат зрители и медии. Такъв мач имаше във вторник, тогава българките спечелиха с 3:0. Снощи в официалната проверка..

публикувано на 26.05.17 в 15:07
Григор Димитров

Григор Димитров започва срещу французин на "Ролан Гарос"

Григор Димитров ще срещне френския ветеран Стефан Робер в първия кръг на започващия в неделя тенис-турнир "Ролан Гарос" в Париж. Робер е на 37 години и сега е 113-и в света. Григор е 12-и в ранглистата. Двамата не са играли един срещу друг досега, а при успех нашият тенисист ще срещне победителя от мача между Томи Робредо (Испания) и Даниел Евънс..

публикувано на 26.05.17 в 14:30
Цветана Пиронкова

Пиронкова среща Бартел в първия кръг на "Ролан Гарос"

Цветана Пиронкова ще играе срещу германката Мона Бартел в първия кръг на втория за годината тенис-турнир от Големия шлем - открито първенство на Франция. Бартел скочи с 13 места в световната ранглиста след като в началото на месеца спечели турнира в Прага и вече е 47-а, а нашата тенисистка е 75-а. Пиронкова има две загуби от германката - и двете на..

публикувано на 26.05.17 в 14:16

Аоияма с трета победа на турнира в Токио

Даниел Иванов-Аоияма записа победа в 13-ия кръг на големия майски турнир по сумо в Токио.   "Маегашира-3" Аоияма избута "маегашира-1" Чийонокуни от дохиото с техниката "ошидаши" и прекъсна серия от пет поредни загуби в надпреварата. Така той вече има баланс от 3 успеха и 10 поражения, но остава в дъното на класирането. "Йокодзуна" Хакухо..

публикувано на 26.05.17 в 14:03