Катрин Тасева: Оставяме щастието в Украйна и гледаме напред

Бранимира Маркова: Състезателките в момента нямат право на грешки

Снимка: БФХГ

Много съм щастлива за този медал. Мисля, че е абсолютно заслужен, точно за това съчетание. За първо състезание съм много доволна като цяло от представянето си. Съдиите харесаха композициите, това беше много важно. Всяко чудо за три дни. Оставяме щастието си в Украйна и гледаме напред към следващите състезания, това заяви Катрин Тасева, която спечели златен медал във финала на топка в турнира по художествена гимнастика от веригата Гран При в Киев.

Националният ни отбор днес се прибра от Украйна, където спечели три отличия. Освен златото на Катрин Тасева сребърен медал във финала с пет чифта бухалки извоюва ансамбъл - девойки, а до бронза в многобоя в тази възрастова група стигна Вероника Любчова.

Истина е, че тя игра топката най-добре. Много се радвам, че втория ден също успя да изиграе. Това доказва, че е един много добър състезател. Гимнастичките в момента нямат право на грешки. Правилникът все още е сложен и за съдиите. В момента гимнастичките играят много сложна гимнастика. Виждам тенденции да се правят все повече груби грешки с уред. Една гимнастичка, която се бори за призови места, не може да си позволи лесна гимнастика, сподели личната треньорка на Катрин Тасева и главен мениджър на националните отбори Бранимира Маркова.

Видях един много класен отбор на терена, който заяви себе си със зряла игра. Видях, че трябва да сме по-прецизни при изхвърлянията за да не допускаме грешки, допълни Мария Кънчева, старши треньор на ансамбъл – девойки.

"Марица" - "Локомотив" (Пд) 1:3

В мач от 16-инафиналите на футболния турнир за купата на България "Марица" загуби от съгражданите си от "Локомотив" (Пд) с 1:3. За победителите головете вкараха Дино Мартинович в 46-ата минута, Симеон Райков в 59-ата и Димо Бакалов в 66-ата, а за "Марица" отбеляза Венцислав Гюзелев в 63-ата.

публикувано на 21.09.17 в 20:17
Клаудиу Кешеру

"Лудогорец" победи "Оборище" с 3:2 след продължения

Отборът на "Лудогорец" победи като гост "Оборище" (Панагюрище) с 3:2 след продължения в среща от 16-инафиналите на футболния турнир за купата на България: Головете за победителите отбелязаха Жуниньо в 36-ата минута и Клаудиу Кешеру в 98-ата и 105-ата, а за домакините точни бяха Георги Нетов в 77-ата и Мартин Васелив в 120-ата. От 95-ата минута "Лудогорец"..

публикувано на 21.09.17 в 19:39
Изабелла Шиникова

Шиникова е на четвъртфинал в Тунис

Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на тенис-турнира в Хамамет (Тунис) с награден фонд от 15 хиляди долара. Тя е водачка в схемата и във втория кръг отстрани италианката Вероника Хофер с 6:3, 4:6 и 6:0 след 2 часа и 8 минути игра. Следващата съперничка на Шиникова ще бъде победителката от мача Мария Кьолер (Португалия) - Федерика Билардо..

публикувано на 21.09.17 в 16:05
Диа Евтимова

Евтимова и Вангелова отпаднаха в четвъртфиналите

Диа Евтимова и Ани Вангелова отпаднаха в четвъртфиналите на тенистурнира в курорта "Св. Св. Константин и Елена" с награден фонд 15 хиляди долара. И двете загубиха от румънки: Евтимова - Кристина Адамеску 5:7 и 6:7, и Вангелова - Йоана Гаспар 5:7 и 4:6. Евтимова имаше сетбол при 6:5 във втория сет, след което загуби тайбрека на нула. Другите две..

публикувано на 21.09.17 в 15:58

Георги Иванов напуска "Черно море"

Старши треньорът на "Черно море" Георги Иванов подаде оставка, която бе приета от ръководството на клуба. Това стана веднага след отпадането на отбора от турнира за купата на България. Специалистът пое вината за загубата от "Монтана" с 1:2 от 1/16-финалите на турнирната надпревара и като цяло за поредицата от слаби резултати на тима в последните няколко..

публикувано на 21.09.17 в 12:19
Сесил Каратанчева

Каратанчева се класира за втория кръг в Албакърки

Българката Сесил Каратанчева се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Албакърки (САЩ) с награден фонд 80 хиляди долара. Поставената под номер 8 Каратанчева се наложи убедително над Улрике Ейкери (Норвегия) с 6:1, 6:2 и записа шеста поредна победа в състезанията на ITF, след като през миналата седмица спечели турнира в Лас Вегас с..

публикувано на 21.09.17 в 10:52

"Реал" с голяма издънка, загуби от "Бетис" у дома

"Реал" (Мадрид) допусна шокиращо поражение с 0:1 у дома срещу "Бетис" в среща от петия кръг в испанското първенство, която беляза завръщането на звездата Кристиано Роналдо след изтърпяно наказание от пет мача. "Белите" бяха вкарали поне по един гол във вратата на съперника в последните си 73 мача, но не успяха да се разпишат срещу севилци и все още нямат..

публикувано на 21.09.17 в 10:03