Райнов: Чувството да вкараш на „Левски“ е уникално

БГНЕС

Полузащитникът на „Берое“ Мартин Райнов бе избран за Играч на 24-тия кръг в Първа професионална лига. Роденият в Габрово футболист беше герой за тима си при победата с 1:0 над „Левски“, когато вкара единственият гол.

За първи път получавам индивидуална награда и съм много щастлив. Благодаря на съотборниците си, ще ги почерпя. Не съм се почувствал герой след гола ми срещу „Левски“, защото всички допринесоха за успеха. Първото полувреме бе равностойно, а през второто като че ли “сините” играха по-добре. Важното е, че в крайна сметка трите точки отидоха в нашия актив, заяви Райнов.

Беше важно да спечелим, защото се бяхме в серия от три поредни загуби. Беше неприятно за всички ни. Искахме да покажем на хората, че имаме качества и че сме отбор. Винаги когато вкараш победен гол, чувството е уникално, допълни Райнов.

Отложиха мач на „Рилски спортист“ в Балканската лига

Срещата от Балканската лига по баскетбол между отборите на „Рилски спортист“ и косовския „Башкими“, която трябваше да се играе във вторник (19 декември) в Самоков, е отложена, съобщиха организаторите на турнира. Причините за отлагането на мача са организационни и визови проблеми, които имат косоварите. Новата дата, на която трябва да се..

публикувано на 18.12.17 в 13:06
Григор Димитров

Григор Димитров е Спортист номер едно на Балканите

Григор Димитров беше избран за Спортист номер едно на Балканите за 2017 година в 45-ото издание на традиционната анкета на БТА между националните агенции на страните в региона. Димитров е първият български тенисист, който печели наградата. Той бе посочен в топ 10 на всички анкетни карти на участвалите в допитването и събра 62 точки, след като през..

публикувано на 18.12.17 в 12:01
Хосеп Гуардиола

„Манчестър Сити“ иска Гуардиола за още 3 години

Ръководството на „Манчестър Сити“ възнамерява да продължи с три години договора на мениджъра Хосеп Гуардиола, твърдят медиите в Англия. 46-годишният каталунец стартира сезона със 17 победи и един равен в 18 мача във Висшата лига на Англия по футбол, което е убедило изпълнителния директор Феран Сориано да предложи нов контракт на треньора с..

публикувано на 18.12.17 в 11:07

Волейболистките отново ще играят в Европейската лига

Женският ни национален отбор по волейбол ще играе отново в Европейската лига, която ще има две нива „Златна“ и „Сребърна“ в зависимост от ранглистата. Нашите попаднаха в Група „А“ на „Златната“ със съставите на Азербайджан, Украйна и Португалия. В Група „В“ са Хърватия, Унгария, Франция и Финландия, а в Група „С“ - Чехия, Беларус, Словакия и..

публикувано на 18.12.17 в 10:05

"Олимпик" Лион обърна с 2:0 "Олимпик" Марсилия

Отборът на "Олимпик" (Лион) срази у дома "Олимпик" (Марсилия) с 2:0 в последната среща от 18-ия кръг във френската Лига 1. Набил Фекир (6) изпълни перфектно пряк свободен удар и изведе домакините напред в резултата, а точно шест минути и след началото на втората част Мариано Диас (51) вкара втория и последен гол в мача след подаване на Гнали..

публикувано на 18.12.17 в 00:24

"Аталанта" и "Лацио" правят голов спектакъл

Отборите на Аталанта и Лацио завършиха 3:3 в последната среща от 17-ия кръг на италианската Серия „А”.   Двата тима сътвориха страхотен голов спектакъл, като четири от попаденията бяха реализирани през първата част. Матия Калдара (19) след пас на Петаня и Йосип Иличич (22) след подаване на Алехандро Гомес изведоха домакините с два гола напред в..

публикувано на 18.12.17 в 00:14
Фелипе Коутиньо

"Ливърпул" съсипа с 4:0 "Борнемут"

Отборът на "Ливърпул" победи като гост с 4:0 състава на "Борнемут" и се изкачи на четвърто място в класирането на английското футболно първенство. Футболистите на Юрген Клоп решиха нещата в своя полза още до почивката, след като водеха с 3:0. Коутиньо, Ловрен и Салах се разписаха, а през втората част и Фирмино добави един гол, но останаха съмнения за..

публикувано на 17.12.17 в 22:34