от 12.00 часа

„Рилски спортист“ излъга „Спартак“ с една точка

„Рилски спортист“ се наложи над „Спартак“ (Плевен) с 87:86 точки

С два точни наказателни удара на Ивън Брюинсма 7 секунди преди края „Рилски спортист“ се наложи над гостуващия му „Спартак“ (Плевен) с 87:86 точки в мач от 23-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Гостите взеха преднина през първата четвърт и поддържаха аванса си от няколко точки почти до края, като 5:31 минути преди сирената те водеха със 75:70.

Самоковци успяха да обърнат до 83:82 две минути преди финалната сирена, но 24 секунди преди края Димитър Маринчевски отново даде преднина на Спартак за 86:85.

В последствие Брюинсма беше точен от наказателната линия, а със сирената Мартин Маринов пропусна и така Рилски спортист спечели и се изравни в класирането с втория „Академик“ (Пловдив). Двата тима имат по 34 точки, а лидер е „Лукойл Академик“ с 38.

Капитанът на домакините Йордан Бозов завърши с 22 точки, 8 асистенции и 6 борби, а Дейвън Шелтън допринесе с 18 точки и 10 борби.

За плевенчани с 23 точки и 11 борби се отличи капитанът Маринчевски.