"Монтана" - "Добруджа" във финала на волейболното първенство

"Монтана" - волейбол

Отборите на "Монтана" и "Добруджа" ще играят на финала в турнира за Купата на България по волейбол (мъже).
Във втория полуфинал "Добруджа" надигра ЦСКА с 3:1 гейма (23:25, 25:18, 25:19, 25:21.
"Армейците" започнаха силно и спечелиха първия гейм с 25:23. След това домакините, подкрепяни от публиката в зала "Добротица" в Добрич, взеха инициативата и спечелиха категорично втория гейм с 25:18. Това даде стимул за играчите на Добруджа, които със самочувствие приключиха оставащите два гейма на 19 и 21.

В другия полуфинал по-рано днес "Монтана" победи шампиона "Нефтохимик" 2010 с 3:2 гейма (25:16, 25:20, 20:25, 19:25, 15:9).
Тимът на Монтана взе реванш за загубата във финалния плейоф за титлата срещу този съперник и успя да се наложи след тайбрек.

Мачът за трофея е утре от 17.30 часа в зала "Добротица".