"Питсбърг" изравни серията срещу "Отава" в НХЛ

Крейг Андерсън

Марк-Андре Флюри спаси 23 удара при победата на "Питсбърг" с 1:0 като домакин на "Отава" във втория мач от финалната серия в Източната конференция на Националната хокейна лига. Това е втори двубой без допуснат гол за опитния страж в директните елиминации през настоящия сезон.

Фил Кесел реализира победното попадение в полза на шампионите точно 13.05 минути след началото на третата част и така резултатът в серията вече е равен - 1:1 победи.

Домакините доминираха в големи периоди от двубоя, но не успяваха да материализират превъзходството си. Стражът на гостуващия отбор Крейг Андерсън завърши с 28 парирани удара на противниковите хокеисти.

"Сенатърс" допусна период от почти 19 минути без отправен удар към вратата, пазена от Флюри.

Мач номер 3 от серията между двата отбора е в сряда в столицата на Канада.