ЦСКА и „Локо“ (Пд) си поделиха по точка

Футболистите на ЦСКА-София не можаха да победят "Локо" (Пд)

ЦСКА-София и „Локомотив“ (Пловдив) завършиха 0:0 в мач от 33-ия кръг на Първа футболна лига.

На стадион „Българска армия“ домакините започнаха по-активно срещата и още в 10-ата минута Каранга пропусна изгодно положение. След центриране в наказателното поле на гостите той отправи удар с глава, но топката мина на сантиметри покрай вратата.

10 минути по-късно отново Каранга не успя да улучи вратата на пловдивчани след центриране на Кирил Десподов от корнер.

Малко преди края на първото полувреме пропуск направи и самия Десподов.

След почивката ситуацията не се промени. „Червените“ бяха се опитваха да налагат надмощие, но то не даде резултат.

В 58-ата минута гостите изпуснаха най-чистото си положение. Антон Недялков сгреши в отбрана и Веселин Марчев нахлу, след което нанесе опасен удар, но вратаря Георги Китанов.

В 63-ата минута Кирил Десподов можеше да донесе победата на ЦСКА след като бе изведен от Каранга сам срещу вратаря на „Локомотив“ Илко Пиргов, но отново не можа да намери очертанията на вратата.

В последните секунди на двубоя Витанов от „Локомотив“ получи втори жълт картон и бе изгонен.

Начело в класирането е „Лудогорец“ със 79 точки. ЦСКА-София има 63, а „Левски“ е трети с 59.