Още два финала за българските гимнастици на световната купа в Осиек

Снимка: Личен архив

Българските гимнастици ще играят в още два финала на световната купа по спортна гимнастика от веригата "Чалъндж Къп" в хърватския град Осиек. В спора за медалите на прескок и на земя влизат Димитър Димитров и Христос Маринов.

Със средна оценка - 13.900 точки от двата опита, на прескок Димитров записа  6- ти резултат. Най-добър в пресявките с 14.575 точки е представителят на Израел Андрей Медведев.

В квалификацията на халки Христос Маринов също влиза във финала с 6-то постижение и оценка от 13.300 точки, а най-високо с 14.900 точки беше оценен Артур Затени (Бразилия).

След днешното състезание финалите, в които ще участват българските гимнастици в Хърватия стават три. Припомням, че Димитър Димитров е  сред най-добрите и на земя, където влезе с 8-ми резултат .

В надпреварата участват около 130 състезатели от 32 страни.

print Отпечатай

Аоияма с трета победа на турнира в Токио

Даниел Иванов-Аоияма записа победа в 13-ия кръг на големия майски турнир по сумо в Токио.   "Маегашира-3" Аоияма избута "маегашира-1" Чийонокуни от дохиото с техниката "ошидаши" и прекъсна серия от пет поредни загуби в надпреварата. Така той вече има баланс от 3 успеха и 10 поражения, но остава в дъното на класирането.   "Йокодзуна" Хакухо..

публикувано на 26.05.17 в 14:03
Георги Цонов

Първо място за Георги Цонов в Дубай

Георги Цонов спечели титлата на троен скок на турнира по лека атлетика в Дубай. Цонов триумфира с най-добро постижение в надпреварата от 16.69 метра. Той остана само на 11 сантиметра от покриване на норматив за участие на Световното първенство по лека атлетика в Лондон праз август. 24-годишният Цонов постигна личен резултат за сезона от..

публикувано на 26.05.17 в 13:53

Юлия Стаматова се класира за полуфиналите на турнира в Анталия

Юлия Стаматова се класира за полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под номер 7 българка се наложи над четвъртата в схемата Бренда Нюки (Швеция) със 7:5, 6:3 след 104 минути игра. 23-годишната левичарка Стаматова пропиля ранен аванс от 4:0, но все пак стигна до..

публикувано на 26.05.17 в 13:51

"Троа" изненада "Лориен" в първия мач за Лига 1

Втородивизионният "Троа" победи с 2:1 гостуващия "Лориен" в първия плейоф за място в елита на френския футбол. Домакините имаха превъзходство преди почивката и заслужено поведоха в 37-ата минута, когато Стефан Дарбион направи добавка отблизо, след като вратарят Бенжамен Льокомпт успя само да извие удар на ветерана Бенжамен Ниве. "Лориен", който завърши..

публикувано на 26.05.17 в 11:01

"Волфсбург" взе аванс в баража за място в Първа Бундеслига

"Волфсбург" победи с 1:0 гостуващия "Айнтрахт" (Брауншвайг) в първия бараж за място в елита на германския футбол. Домакините, които се стремят да останат в първа Бундеслига за 21-и пореден сезон, стигнаха до успеха след спорна дузпа в 35-ата минута. 11-метровият наказателен удар беше отсъден за игра с ръка на Густав Валсвик в наказателното поле, но..

публикувано на 26.05.17 в 10:58
Кей Нишикори

Нишикори спаси 3 мачбола и се класира за полуфиналите в Женева

Японецът Кей Нишикори спаси три мачбола и се класира за полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Женева (Швейцария). Поставеният под номер 2 Нишикори обърна Кевин Андерсън (Южна Африка) с 2:6, 6:4, 7:6(6) след два часа и половина игра. Той навакса изоставане от 0:40 на собствен сервис при 4:5 гейма в решаващия трети сет, след което взе..

публикувано на 26.05.17 в 09:01
Милош Раонич

Милош Раонич се класира за полуфиналите в Лион

Водачът в схемата Милош Раонич (Канада) се класира за полуфиналите в дебютното издание на турнира по тенис на червени кортове във френския град Лион с награден фонд 540 310 евро. Раонич елиминира квалификанта Гащао Елиаш (Португалия) с 6:4, 6:3 след около час и половина игра. Канадецът взе първия сет с късен пробив в десетия гейм, а във втората част..

публикувано на 26.05.17 в 08:59