"Голдън Стейт" стигна финала в НБА

Шампионът за 2015 година "Голдън Стейт Уориърс" ще играе във финала в Националната баскетболна асоциация за трета поредна година. "Войните" узакониха класирането си, след като победиха за четвърти поредене път "Сан Антонио Спърс" във финала в Западната конференция, този път със 129:115 като гости.

По този начин Голдън Стейт спечели серията с 4:0 победи и все още няма нито една загуба от началото на плейофите, печелейки всичките си 12 мача до момента.

Стеф Къри и Кевин Дюрант реализираха общо 65 точки за успеха на тима от Оукланд, който отново нямаше затруднения при отсъствието на лидера на "шпорите" Кауай Ленард. "Войните" взеха комфортен аванс от 12 точки още след първата четвърт, като той достигна до 22 в началото на второто полувреме.

Къри приключи срещата с 36 точки, 5 борби и 6 асистенции, докато Дюрант се отчете с 29 точки и 12 борби. Дреймонд Грийн отново се представи на високо ниво, като записа 16 точки, 8 борби, 8 асистенции и две отнети топки срещу името си.

За Сан Антонио резервата Кайл Андерсон бе най-полезен с 20 точки, а Ману Джинобили, който по всяка вероятност изигра последния си мач в НБА, завърши с 15 точки, 7 асистенции и 3 отнети топки.