"Ботев" (Пд) взе Купата след 2:1 над "Лудогорец"

„Ботев“ (Пд) спечели купата на България по футбол

Пловдивският „Ботев“ спечели Купата на България по футбол. Във финалната среща, играна на националния стадион „Васил Левски“ „жълто-черните“ победи шампиона „Лудогорец“ с 2:1.

Пловдивчани доминираха през цялото първо полувреме, а в 36-ата минута удар на Лъчезар Балтанов срещна гредата. В 44-ата минута Омар Косоко се възползва от пас на Балтанов и с брилянтен удар даде преднина на „Ботев“.

Попадението му подлуди агитката на „канарчетата“, а запалянковците нахлуха на пистата.

В 52-ата минута Косоко подаде на Антонио Вутов, който с шпагат за втори път опъна мрежата на „Лудогорец“.

Силите на тима от Разград стигнаха само за почетно попадение на Клаудио Кешерю в 80-ата минута.

В даденото от рефера продължение „Ботев“ остана с 10 души, след червен картон на Фернандо Виана.