„Манчестър Юнайтед“ триумфира в Лига Европа

Пол Погба (вдясно) и Ханрих Мхитарян донесоха успеха на "Юнайтед" срещу "Аякс"

Английският „Манчестър Юнайтед“ спечели втория по сила футболен турнир Лига Европа, след като на финала в Стокхолм (Швеция) победи холандския „Аякс“ с 2:0.

Най-скъпият играч в историята Пол Погба откри резултата  още в 18-ата минута, когато стреля по земя, топката рикошира в крака на холандски  бранител и се оплете в мрежата на „Аякс“.

Малко след това Антонио Валенсия пропусна отлична възможност да покачи. Той стреля опасно, но стражът Онана парира шута му.

3 минути след началото на второто полувреме Ханрих Мхитарян отбеляза второто попадение и донесе успеха на англичаните.

Хуан Мата центрира от ъглов ударр, Крис Смолинг засече, а по пътя към мрежата Мхитарян отклони топката и тя за втори път се озова в мрежата на Онана.