"Монтана" и "Локомотив" ГО оставиха спора си за реванша

Монтана и Локомотив /Горна Оряховица/ завършиха наравно 1:1 на стадиона в Ловеч в първия мач от баражите за оставане в елита.

Монтана поведе в резултата в 17-та минута чрез Петър Атанасов.

Нападателят се възползва от групата грешка на вратаря на Локомотив Николай Банков, който след едно балонно центриране в наказателното поле необезпокояван от никой не успя да улови топката и тя попадна в останалия на празна врата Атанасов.

Гостите изравниха осем минути по-късно. След атака по левия фланг Аристоте Фунду центрира остро, топката премина през няколко футболисти и попадна в непокрития Рихави Кифуети, който от три метра на празна врата я изпрати във вратата на Счекич.

В 50-та минута Милен Желев и Костадин Дяков се спречкаха, за което получиха жълти картони от съдията Драгомир Драганов, но за играчът на домакините той се оказа втори и отборът на Монтана остана с десет души на терена.

Реваншът е на 29 май в Горна Оряховица, а загубилият изпада директно във Втора лига.