Принцът на Рим - Франческо Тоти се сбогува с „Рома“

Франческо Тоти се сбогува с тифозите на „Рома“. Легендарният номер 10 изигра последния си мач за "вълците" при победата над „Дженоа“ с 3:2. Тоти се появи на терена в 55-ата минута на мястото на Мохамед Салах под бурните аплодисменти на пълните трибуни на "Олимпико", а след последния съдийски сигнал вдигна победоносно ръце за последен път като играч в Серия А.

„Дженоа“ поведе с гол на Пиетро Пелегри в 3-тата минута, а Един Джеко изравни в 10-ата. Даниеле Де Роси даде аванс на „Рома“ в 74-тата минута, но 5 по-късно Дарко Лазович възстанови равенството. Натискът на „Рома“ в последните минути даде резултат в 90-ата минута, когато Диего Пероти отбеляза победния гол за "вълците".

Победата остави „Рома“ на второто място и донесе на тима класиране за групите на Шампионска лига.

След края на мача Принцът на Рим направи почетна обиколка пред препълнените трибуни на "Олимпико" в компанията на съпругата си Илари Блази и децата им.

След 25 сезона, 786 мача и 307 гола с любимия си отбор Тоти прекратява състезателната си кариера.

80 хиляди на стадиона плакаха заедно със своя любимец, а за финал Тоти произнесе емоционална реч.