Германия с първа победа на Купата на Конфедерациите

Германия победи с 3:2 Австралия на старта на турнира за купата на конфедерациите по футбол, с което Бундестимът се изкачи на второ място в генералното класиране на група "Б". Лидер е отборът на Чили, който надви Камерун с 2:0 в неделя вечер.

Германия поведе с 1:0 с гол на Ларс Щиндел, който получи топката на точката за дузпа от Юлиян Брандт и я вкара в мрежата на австралийците в 17-та минута, но Том Рогич изравни в 41-та. Той дриблира към наказателното поле на световните шампиони и първият му удар срещна тялото на съперник, но вторият попадна във вратата.

Юлиян Дракслер даде отново аванс за германците с гол от дузпа в 44-та минута, а Леон Горецка покачи на 3:1 в 48-та, когато получи извеждащ пас от Джошуа Кимих и преодоля с лекота Матю Райън с удар в близкия ъгъл. Том Юрич намали на 2:3 с гол в 58-та минута, но австралийците не успяха да вкарат повече и загубиха срещата със световните шампиони. Германия и Чили ще играят директен мач за първото място на 22-и юни.