Германия с първа победа на Купата на Конфедерациите

ЕПА/БГНЕС

Германия победи с 3:2 Австралия на старта на турнира за купата на конфедерациите по футбол, с което Бундестимът се изкачи на второ място в генералното класиране на група "Б". Лидер е отборът на Чили, който надви Камерун с 2:0 в неделя вечер.

Германия поведе с 1:0 с гол на Ларс Щиндел, който получи топката на точката за дузпа от Юлиян Брандт и я вкара в мрежата на австралийците в 17-та минута, но Том Рогич изравни в 41-та. Той дриблира към наказателното поле на световните шампиони и първият му удар срещна тялото на съперник, но вторият попадна във вратата.

Юлиян Дракслер даде отново аванс за германците с гол от дузпа в 44-та минута, а Леон Горецка покачи на 3:1 в 48-та, когато получи извеждащ пас от Джошуа Кимих и преодоля с лекота Матю Райън с удар в близкия ъгъл. Том Юрич намали на 2:3 с гол в 58-та минута, но австралийците не успяха да вкарат повече и загубиха срещата със световните шампиони. Германия и Чили ще играят директен мач за първото място на 22-и юни.

Анастасия Кузмина стана олимпийска шампионка в спринта

Анастасия Кузмина спечели спринта в Анеси

Анастасия Кузмина (Словакия) спечели спринта на 7 километра и половина от Световната купа по биатлон във френския зимен център Анеси. 33-годишната словачка повали всичките 10 мишени и записа втора победа за сезона и общо девета в кариерата си за Големия кристален глобус. Втора на 33.9 секунди се класира носителката на Световната купа Лаура..

публикувано на 14.12.17 в 19:03

Петър Божилов подобри 25-годишен рекорд в плуването на 1500 метра

Петър Божилов подобри 25-годишния рекорд на Петър Стойчев за юноши старша възраст на 1500 метра свободен стил. 17-годишният българин финишира за 15:24.67 минути в сериите на Европейското първенство по плуване в малък басейн в Копенхаген (Дания), което му отреди 19-о място в общото класиране. Досегашният рекорд на Петър Стойчев при юношите..

публикувано на 14.12.17 в 18:56
Ивайло Петев

Ивайло Петев поема „Омония“ (Никозия)

Ивайло Петев е новият наставник на „Омония“ (Никозия). Договорът му ще бъде до края на сезона с възможност за още една година. Петев ще е 13-тия българин, който ще води отбора. Първият е Аспарух Никодимов пред 17 години, а останалите са Стоян Петров, Георги Пачеджиев, Кръстьо Чакъров, Добромир Ташков, Гаврил Стоянов (Гацо), Йончо Арсов,..

публикувано на 14.12.17 в 18:33
Виктория Томова

Виктория Томова отпадна от турнира в Дубай след загуба от Сара Ерани

Виктория Томова загуби четвъртфиналния мач на тенис турнира в Дубай с награден фонд 100 хиляди долара. Българката отстъпи пред бившата номер 5 в света италианка Сара Ерани с 6:2, 5:7 и 5:7. първата ни ракета  направи два пробива в първия сет, в който доминираше изцяло. Във втората част Томова имаше аванс от 5:2 и сервираше за победата. Тя обаче..

публикувано на 14.12.17 в 16:53

Федерацията по естетическа гимнастика без държавно финансиране през последните три години

Българската федерация по естетическа групова гимнастика работи без държавно финансиране през последните три години. Единствените средства, който централата е получила от Министерството на спорта са в размер на 15 000 лева за домакинството на европейското първенство на което страната ни организира през октомври тази година, съобщи президентът на..

публикувано на 14.12.17 в 16:43
стадион Лужники

Стадионите в Русия ще бъдат готови за световното първенство

Всички стадиони, на които ще се играят мачове от Световното първенство по футбол в Русия догодина, ще бъдат завършени в срок, а строежът им ще бъде качествен. Това заяви президентът на Руската федерация Владимир Путин по време на пресконференция. Ние имаме голям опит за успешното провеждане на сериозни спортни състезания. Купата на Конфедерациите..

публикувано на 14.12.17 в 16:15
Радослав Янков

Радослав Янков с шесто място в паралелния гигантски слалом на СК в Кареца

Радослав Янков завърши на шесто място в паралелния гигантски слалом в кръга от Световната купа по сноуборд в италианския зимен център Кареца. Носителят на малката световна купа за тази година допусна грешка и загуби в четвъртфиналите от Вик Уайлд (Русия), който е двукратен шампион от Игри в Сочи през 2014 година. Победител е Андрей Соболев (Русия),..

публикувано на 14.12.17 в 16:08