"Пирин" (Благоевград) и "Струмска слава" завършиха 2:2 в контрола

„Пирин“
Снимка: Архив

Футболният "Пирин" (Благоевград) завърши 2:2 (0:1) срещу новака във Втора лига "Струмска слава" в първата си контрола от лятната подготовка. Гостите от Радомир поведоха в 34-ата минута, когато Васил Божинов си отбеляза нелеп автогол с глава след центриране от дясно. В средата на второто полувреме Стоян Георгиев удвои с добавка отблизо, а домакините бурно протестираха с претенции за нарушение в атака в ситуацията преди гола, като заради реплика съм съдията претенции за Румен Сандев получи червен картон.

"Пирин" все пак стигна до изравняване с две бързи попадения. Станислав Костов намали в 78-ата минута след добър пробив на Даниел Младенов, а две минети по-късно Младенов оформи крайното 2:2 от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Александър Башлиев.

"Зелените" утре заминават на лагер в Банско, а във вторник ще играят втора проверка срещу новака в елита "Витоша" (Бистрица) в Благоевград.