Александър Зверев си осигури мач с Федерер за титлата в Хале

Александър Зверев

Представителят на домакините Александър Зверев се класира за втора поредна година за финала на турнира по тенис на трева в германския град Хале с награден фонд 1.966 милиона евро.

Поставеният под номер 4 Зверев наниза 11 аса и се наложи над французина Ришар Гаске с 4:6, 6:4, 6:3 след почти два часа игра. Германецът пропиля равен пробив аванс и допусна обрат в първия сет, но с единствен пробив в петия гейм на втората част стигна до изравняване на резултата. Решаващият трети сет вървеше равностойно до 3:3, след което Зверев взе три поредни гейма, а с това победата.

Така в спора за трофея той ще играе срещу осемкратния шампион Роджър Федерер (Швейцария). Водачът в схемата Федерер се класира за 11-и път за финала в Хале след успех по-рано днес над руснака Карен Хачанов с 6:4, 7:6(5). Двамата за последно играха на полуфиналите в турнира през миналия сезон, когато Зверев надделя със 7:6(4), 5:7, 6:3, но в последствие загуби спора за титлата от сънародника си Флориан Майер.