Германия и Чили се класираха за полуфиналите

Германия се наложи с 3:1 над Камерун

Отборите на Германия и Чили се класираха за полуфиналите на турнира по футбол за купата на Конфедерациите в Русия.

В последни срещи от 2-ра група Германия се наложи с 3:1 над Камерун, докато Чили стигна едва до равенство 1:1 срещу Австралия.

В Сочи Германия не успя да направи нищо интересно през първото полувреме срещу Камерун. След подновяването на играта футболистите на Йоахим Льов вдигнаха оборотите и взеха 3 точки.

В 48-ата минута Керем Демирбай вкара красив гол с удар извън наказателното поле.

Защитникът на Камерун Ернест Мабоука получи спорен червен картон в 64-ата минута, след като реферът използва видеоповторение. Ситуацията дойде в центъра на терена, когато футболистът на африканската държава посегна за топката заедно с Емре Джан.

В 68-ата минута Тимо Вернер покачи резултата на 2:0, а 10 минути по-късно изненадващо на фона на събитията на терена Камерун стигна до гол.

Винсент Абубакар стреля с глава, а Тер-Щеген изби топката в собствената си врата.

До края на срещата Германия направи победата си убедителна след нов гол на Тимо Вернер, който засече подаване на точката за изпълнение на дузпа.

Чили стигна до равенството 1:1 срещу Австралия и също продължава напред.

Джеймс Троизи в 42-ата минута даде авнас на "кенгурата", което означаваше място на полуфинал.

През втората част Алексис Санчес, Артуро Видал и компания създадоха куп положения. В 68-ата минута Мартин Родригес изравни.