"Лудогорец" надигра "Университатя" (Крайова) в контрола

Козмин Моци

Шампионът "Лудогорец" победи с 1:0 "Университатя" (Крайова) в контролна футболна среща, играна в Австрия. Старши треньорът на българския шампион Георги Дерменджиев заложи на два изцяло различни състава през двете полувремена. В отбора на румънците пък като титуляр започна българският бранител Апостол Попов, а след почивката на терена се появиха друг българин Радослав Димитров, както и бившият защитник на разградчани Александър Барт.

След равностойно първо полувреме с малко положения пред двете врати "Лудогорец" заигра по-добре след почивката, особено в последния четвърт час. В 50-ата минута Натанаел центрира от ляво към точката на дузпата и Джоди Лукоки засече в мрежата, но голът беше отменен заради спорна засада. Три минути по-късно румънците бяха близо до попадение, но Андрей Иван стреля в напречната греда с шут от 20 метра. В 82-рата минута Джонатан Кафу можеше да се разпише след разбъркване в наказателното поле на съперника, но ударът му отблизо беше блокиран, а малко по-късно Вандерсон изведе Кафу в ляво в пеналта и той прати топката в мрежата, но и това попадение също беше отменено заради съмнителна засада.

В 86-ата минута "Лудогорец" все пак стигна до гол. Марселиньо беше препънат в наказателното поле от Стефан Дръгич и бившият играч на "Университатя" Козмин Моци стреля точно от отсъдената дузпа.

Следващата контрола на разградчани е в събота от 19.00 часа срещу руския "Динамо" (Москва).