Волейболистките ни с първа загуба в Пуерто Рико

Снимка: fivb

Женският ни национален отбор по волейбол започна със загуба участието си във втория турнир световното Гран При – втора дивизия, който се провежда в Сан Хуан (Пуерто Рико). Момичетата на Иван Сеферинов отстъпиха пред състава на Чехия с 2:3 гейма, в отделните части 27:25, 20:25, 25:12, 14:25, 9:15 точки.

Чехкините започнаха силно двубоя и доминираха през по-голямата част от първия гейм. След серия от страхотни сервиси и блокади българките успяха да изравнят резултата. Играта тръгна точка за точка, борбата бе за всяка топка, но в крайна сметка нашите момичета показаха по-голяма издръжливост и стабилност в елементите и затвориха частта с 27:25 точки.

Във втория гейм ситуацията бе на път да се повтори, но този път българките не успяха да се откъснат и позволиха на съперничките си да направят комфортна преднина, с която да намалят пасива си – 20:25 точки и равенство 1:1 гейма.

Третата част започна силно за българския тим, с преднина от няколко точки. Добриана Рабаджиева и съотборничките й удържаха темпото, увеличавайки аванса си и безпроблемно взеха спечелиха частта с 25:12 точки и 2:1 гейма.

В началото на четвъртия гейм двата отбора бяха равностойни, но впоследствие Чехия взе инициативата. Момичетата на Зденек Помер натрупаха преднина и спечелиха гейма с 14:25 точки, като така мача влезе в тайбрек.

Там чехкините отново поведоха в резултата. Българските изравниха, подледва ново откъсване от страна на чехкините. Умората си каза думата и българките отстъпиха с 9:15 точки.

Страхотен мач за България изигра Добриана Рабаджиева с 20 точки (2 блокади, 1 ас), а Гергана Димитрова и Мирослава Паскова добавиха по 16 точки (1 блокада, 2 аса) (5 блокади, 3 аса). За чешкия тим Габриела Копачова и Микаела Млейнкова забиха по 11 точки (3 блокади) (2 аса).

Тази нощ България излиза срещу Канада от 00:10 ч. българско време, Чехия се изправя срещу Пуерто Рико три часа по-късно.