"Ливърпул" спечели Азиатската футболна купа на Висшата лига

"Ливърпул"

"Ливърпул" спечели Азиатската футболна купа на Висшата лига, след като във финала на приятелския турнир в Китай победи с 2:1 "Лестър". Всичко най-интересно в срещата се случи през първите 45 минути, когато паднаха и трите гола в мача.

Ислам Слимани даде аванс на "Лестър" в 12-ата минута с удар с глава от близка дистанция след отлично центриране на Кристиан Фукс. "Ливърпул" обаче бързо успя да отговори на предизвикателството и изравни чрез Мохамед Салах в 20-ата минута. Фелипе Коутиньо направи обрата пълен в 44-тата минута със страхотен диагонален удар от далечна дистанция.

През второто полувреме и двамата треньори направиха много смени и качеството в играта поспадна, макар в последните минути "Лестър" да опита да създаде няколко сериозни опасности пред вратата на Кариус.

В мача за третото място "Кристъл Палас" победи с 2:0 "Уест Бромич" с голове преди почивката на Лука Миливоевич и Бакари Сако.