„Ботев“ (Пд) привлече бивш играч на „Славия“

Пловдивският „Ботев“ привлече в редиците си бившия футболист на „Славия“ Дуде Ндонгала, съобщиха от "жълто-черния" клуб.

22-годишното крило подписа договор за 2 години и вече се присъедини към тренировките на новия си отбор, но няма да бъде уреден със състезателни права за гостуването на „Берое“ в неделя.

Новото попълнение на "жълто-черните" е юноша на френския „Нант“.

Опитът на Ндонгала в България е от сезон 2015-2016, когато игра за тима на „Славия“, а през последните 12 месеца се изявява в два отбора – „Баликеширспор“ и „Санлиурфаспор“, съответно от втора и трета турска лига.

Волейболистките отново ще играят в Европейската лига

Женският ни национален отбор по волейбол ще играе отново в Европейската лига, която ще има две нива „Златна“ и „Сребърна“ в зависимост от ранглистата. Нашите попаднаха в Група „А“ на „Златната“ със съставите на Азербайджан, Украйна и Португалия. В Група „В“ са Хърватия, Унгария, Франция и Финландия, а в Група „С“ - Чехия, Беларус, Словакия и..

публикувано на 18.12.17 в 10:05

"Олимпик" Лион обърна с 2:0 "Олимпик" Марсилия

Отборът на "Олимпик" (Лион) срази у дома "Олимпик" (Марсилия) с 2:0 в последната среща от 18-ия кръг във френската Лига 1. Набил Фекир (6) изпълни перфектно пряк свободен удар и изведе домакините напред в резултата, а точно шест минути и след началото на втората част Мариано Диас (51) вкара втория и последен гол в мача след подаване на Гнали..

публикувано на 18.12.17 в 00:24

"Аталанта" и "Лацио" правят голов спектакъл

Отборите на Аталанта и Лацио завършиха 3:3 в последната среща от 17-ия кръг на италианската Серия „А”.   Двата тима сътвориха страхотен голов спектакъл, като четири от попаденията бяха реализирани през първата част. Матия Калдара (19) след пас на Петаня и Йосип Иличич (22) след подаване на Алехандро Гомес изведоха домакините с два гола напред в..

публикувано на 18.12.17 в 00:14
Фелипе Коутиньо

"Ливърпул" съсипа с 4:0 "Борнемут"

Отборът на "Ливърпул" победи като гост с 4:0 състава на "Борнемут" и се изкачи на четвърто място в класирането на английското футболно първенство. Футболистите на Юрген Клоп решиха нещата в своя полза още до почивката, след като водеха с 3:0. Коутиньо, Ловрен и Салах се разписаха, а през втората част и Фирмино добави един гол, но останаха съмнения за..

публикувано на 17.12.17 в 22:34
Маркъс Рашфорд

"Манчестър Юнайтед" обърна с 2:1 "Уест Бромич"

Отборът на "Манчестър Юнайтед" победи трудно с минималното 2:1 при гостуването си на "Уест Бромич" в мач от 18-ия кръг във  футболното първенство на Англия. "Червените дяволи" взеха аванс в резултата в 27-ата минута, когато Ромелу Лукаку се разписа с глава след центриране отляво на Маркъс Рашфорд. Само седем минути след това Алан Ниом центрира и Саломон..

публикувано на 17.12.17 в 22:09
Николай Пенчев

Николай Пенчев четвърти на световното клубно първенство по волейбол

Отборът на "Сада Крузейро" спечели третото място на световното клубно първенство по волейбол, което се провежда в Полша. Бразилският отбор, който триумфира в турнира през миналия сезон, победи с 3:0 гейма (25:19, 25:18, 25:13) състава на "Скра Белхатув", където играе българският национал Николай Пенчев. Нападателят Пенчев реализира 3 точки за полския..

публикувано на 17.12.17 в 21:53
Мануел Нойер

"Байерн" без Мануел Нойер в Катар

Вратарят Мануел Нойер няма да бъде в състава на "Байерн" Мюнхен за тренировъчния лагер в Катар през януари 2018 година. Вратарят на германския национален отбор ще се възстановява от счупен крак у дома, потвърди старши треньорът на баварците Юп Хайнкес. Мануел остава тук, няма да ходи в Катар. Няма да поемаме никакви рискове. Ще увеличаваме физическото..

публикувано на 17.12.17 в 21:38