Томова премина първия кръг в Биариц

Виктория Томова

Виктория Томова се класира за втория кръг на тенистурнира на червени кортове в Биариц (Франция) с награден фонд 80 хиляди долара. В първия си мач нашата тенисистка (158-а в ранглистата) победи испанката Олга Лара (231-ва) с 6:7, 6:4 и 6:4 след 2 часа и 25 минути игра.

Мачът изобилстваше с пробиви в сервисите - общо 10, но Томова направи два повече, което ѝ донесе и успеха. Следваща съперничка на Виктория утре е румънката Ирина Бара.

Джулия Манкузо

Джулия Манкузо прекратява кариерата си след днешното спускане

Четирикратната олимпийска медалистка Джулия Манкузо обяви, че прекратява кариерата си след днешното спускане от Световната купа по ски-алпийски дисциплини в италианския зимен център Кортина Д'Ампецо. За съжаление вече ми е трудно да се съревновавам с най-добрите в света, но съм горда от себе си, че се борих до края. С горчивина реших да кажа..

публикувано на 19.01.18 в 10:58

Димитров стигна осминафиналите в Мелбърн

Григор Димитров се класира за осминафиналите на Откритото първенство на Австралия, след като отстрани руснака Андрей Рубльов, в мач от третия кръг. На централния корт "Род Лейвър Арина" в Мелбърн Димитров спечели с 6:3, 4:6, 6:4 и отново 6:4. Българинът допусна множество грешки, но успя да запази самообладание в нужните моменти и спечели...

публикувано на 19.01.18 в 09:18
Марко Асенсио

„Реал“ (М) с измъчен успех срещу „Леганес“

„Реал“ (Мадрид) победи трудно като гост „Леганес“ с 1:0 в първи четвъртфинален мач от турнира за купата на Испания по футбол. Голът отбеляза Марко Асенсио в последната минута на двубоя. „Реал“ игра без три от звездите си - Кристиано Роналдо, Гарет Бейл и Карим Бензема, а техните заместници не впечатлиха с изявите си.

публикувано на 19.01.18 в 07:46
Насер Ал-Атия

Ал-Атия спечели 12-ия етап на рали Дакар

Катарецът Насер Ал-Атия с „Тойота“ победи основния си съперник Стефан Петерханзел (Франция, Пежо) в най-дългия етап от автомобилния рали Дакар, а Карлос Сайнс (Испания, Пежо) направи още една крачка към пълния триумф през 2018-а година. Ал-Атия беше с две минути по-бърз от Петерханзел по 523-километровата отсечка между Чилесито и Сан Хуан, която..

публикувано на 19.01.18 в 07:41
Алберт Попов

Алберт Попов втори в гигантския слалом във Форгария

Алберт Попов завърши втори в гигантския слалом за купата на ФИС в италианския зимен център Фолгария. Попов записа общо време от 1:58.12 минути, след като постигна 58.28 секунди в първия манш и 59.84 във втория. Победител стана Ханес Цингерле (Италия) с 1:57.46 минута. Трети на осем стотни от секундата зад Попов финишира Тома Фанара..

публикувано на 19.01.18 в 07:28

Тарасова и Морозов защитиха титлата си при спортните двойки на ЕП в Русия

Евгения Тарасова и Владимир Морозов защитиха титлата си при спортните двойки от европейското първенство по фигурно пързаляне в Русия.  Те завоюваха златото след високо оценена волна програма. В кратката бяха едва на пета позиция. Други две руски двойки пък направиха триумфа за страната пълен по време на домакинството на турнира.

публикувано на 19.01.18 в 04:04

Жерар Пике ще поднови договора си с "Барселона"

Защитникът на "Барселона" Жерард Пике се е съгласил да сложи подписа си под нов договор с клуба, който ще бъде за четири години или до юни 2022 година, съобщиха от Ноу Камп. ФК "Барселона" и Жерард Пике постигнаха споразумение да бъде удължен актуалния договор с още четири години, или до юни 2022 година. Неговата освобождаваща клауза е 500 милиона..

публикувано на 18.01.18 в 14:03