Гордън Стракън приключва с националния отбор на Шотландия

Гордън Страхан
ЕПА/БГНЕС

Гордън Стракън няма да бъде повече мениджър на националния футболен отбор на Шотландия, след като "гайдарите" се провалиха в опита си да се класират на Мондиал 2018. Договорът на Стракън изтичаше през ноември тази година и няма да бъде подновен. Заедно с него си тръгва и помощник-треньорът Марк Макгий. Стракън беше начело на Шотландия в 40 мача от 2013-а година насам, но не успя да класира страната на първи голям форум от Световното първенство през 1998-а година насам.

"Бордът на Футболната асоциация на Шотландия и Гордън Стракън са постигнали споразумение да се разделят и тимът ще бъде воден от нов национален треньор в квалификациите за Евро 2020", се казва в официалното съобщение на централата.

"Смятам, че имахме прогрес. От 18 възможни точки, ние събрахме 14. И не се класирахме заради равенството 2:2 със Словения в последния си мач. Още от първия ми ден като треньор на отбора аз обявих, че това е събитието в живота ми, което ме прави най-горд. В момента съм раздвоен именно защото бях много щастлив от времето, когато водех Шотландия, а също така и съм тъжен, че пропуснахме шанса си да играем поне плейофи", добави бившият полузащитник Стракън, който има 19 победи в тези 40 мача.

Преди Стракън, начело на отбора беше бившия защитник и треньор на "Хартс" Крейг Лъвийн.

Фернандо Каранга

ЦСКА-София победи "Берое" с 6:0

ЦСКА-София победи "Берое" с 6:0 в предпоследния мач от 20-ия кръг на футболното ни първенство в първа лига. Срещата бе пред празни трибуни заради наказанието на домакините. С три гола се отличи Фернандо Каранга в 43-ата, 45-ата и 52-ата минута, а другите три отбелязаха Кирил Десподов в 11-ата, Тиаго Родригес в 78-ата и Станислав Манолев в 88-ата. Преди..

публикувано на 10.12.17 в 19:47

"Верея" - "Витоша" 1:1

Отборите на "Верея" и "Витоша" завършиха 1:1 в мач от 20-ия кръг на футболното първенство в първа лига. Това беше петото равенство за столичния състав при нито една победа и 15 загуби. На стадион "Трейс арена" в Стара Загора гостите поведоха с гол на Ивайло Лазаров в 32-ата минута, а "Верея" изравни в 83-ата - точен бе Валери Домовчийски.

публикувано на 10.12.17 в 17:05
Марсел Хиршер

Хиршер с първа победа за сезона

Австриецът Марсел Хиршер записа първа победа за сезона, след като спечели слалома, валиден за световната купа по ски-алпийски дисциплини, във Вал Д'Изер (Франция). Носителят на купата през последните шест сезона и действащ световен шампион в дисциплината бе едва осми след първия манш, но във втория изпревари всички в силния снеговалеж. На 39 стотни от..

публикувано на 10.12.17 в 16:25
Джулия Терзийска

Терзийска спечели и индивидуалната титла в Хамамет

След като вчера спечели титлата при двойките, днес Джулия Терзийска вече е и индивидуална шампионка от тенис-турнира в Хамамет (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара. В двучасов финален мач тя победи започналата от квалификациите рускиня Александра Кулик с 2:6, 6:4 и 6:2.  С победата нашата тенисистка заслужи 12 точки за световната ранглиста и 2352..

публикувано на 10.12.17 в 15:58

"Дунав" и "Локомотив" (Пд) завършиха 2:2

Отборът на "Дунав" записа шесто равенство от началото на първенството, след като изпусна да победи пловдивския "Локомотив". Русенци поведоха на своя стадион с 2:0, но не успяха да съхранят преднината. Така с актив от 15 точки "Дунав"остава на предпоследното място във временното класиране на първа футболна лига. Голмайстори: 1:0 Юлиян Ненов (46 мин.), 2:0..

публикувано на 10.12.17 в 15:44

Отборът на "Торонто" спечели титлата в Мейджър сокър лийг

Торонто спечели историческа шампионска титла в Мейджър сокър лийг след успех във финала над Сиатъл Саундърс с 2:0. Едва за трети път финал на плейофите в МЛС се провежда втора поредна година между еднакви отбора.   Миналата година двата отбора не си отбелязаха гол и Сиатъл вдигна купата след дузпи, но сега Торонто ликува още..

публикувано на 10.12.17 в 10:54

"Валенсия" с ценен успех срещу "Селта"

Валенсия спечели ценен успех с 2:1 при домакинството си срещу Селта Виго в двубой от 15-ия кръг в шампионата на Испания. В 28-ата минута "бяло-черните" поведоха с гол с глава на Симоне Дзадза, който беше точен след центриране от корнер на Даниел Парехо. В 46-ата минута Яго Аспас изненадващо изравни с удар от близо. Валенсия трябваше да чака..

публикувано на 10.12.17 в 10:09