"Виляреал" надигра категорично "Лас Палмас" в Испания

"Виляреал" - "Лас Палмас"

С голове през второто полувреме "Виляреал" победи с категоричното 4:0 като домакин "Лас Палмас" в двубой от деветия кръг в испанския шампионат по футбол. "Жълтите" имаха превъзходство преди почивката, но пропуски пред противниковата врата направиха Карлос Бака и Седрик Бакамбу. Развръзката дойде след почивката и в 47-ата минута Бакамбу направи самостоятелен пробив и прати топката във вратата, пазена от Мариано Барбоса. В 65-ата минута Марио Гаспар удвои аванса за домакините. Само две минути след това Шимо Наваро си вкара автогол след центриране на Гаспар в наказателното поле. В добавеното време на двубоя Никола Сансон с добавка реализира четвъртия гол във вратата на гостите.

След този успех "жълтите" заемат петото място в класирането в Примера дивисион с актив от 16 точки. "Лас Палмас" е в зоната на изпадащите със само 6 спечелени точки.