Драматична загуба на "Балкан" в Брюксел

"Балкан" /Ботевград/  допусна третата си загуба в три мача в група "D" на турнира за купата на ФИБА Европа. Българският отбор падна драматично със 78:81 (25:21, 22:10, 13:29, 18:21) при гостуването си на "Екселсиор".
"Балкан" имаше аванс от 17 точки след първите 20 минути на двубоя в Брюксел, но слабата втора половина за българите помогна на белгийския отбор да направи драматичния обрат.
"Зелените" започнаха със силна серия от 10:2, а в края на първия период водеха с 4 точки. Точно преди почивката играта на "Балкан" беше най-силна и българският тим отбеляза 12 безответни точки в коша на противника за 47:31.
Веднага след началото на третата четвърт събитията на полето бяха съвсем различни и "Екселсиор" започна обрата. Преди последните 10 минути резултатът беше равен - 60:60.
Точно 55 секунди преди финалната сирена Павел Иванов възстанови равенството с тройка, след като домакините от Брюксел бяха повели. Отборът от Белгия отново излезе напред с три точки, а "Балкан" опита да се върне в мача, но безуспешно.
Най-резултатен за гостите от България стана Брандън Фортънбери с 27 точки. Павел Иванов добави още 13 точки.
За домакините Кей Ти Харъл отбеляза 22 точки. Съотборникът му Джереми Симънс реализира още 17 точки за първия успех в полза на "Екселсиор" в груповата фаза.