от 12.00 часа

Швейцария се класира за световното в Русия

Отборът на Швейцария се класира на четвърто поредно световно първенство по футбол след 0:0 в реванша от баражите срещу тима на Северна Ирландия. Така след успех в първия двубой с 1:0 швейцарците стигнаха до световните финали в Русия догодина. Гостите от Северна Ирландия започнаха доста агресивно на тежкия терен в Базел, който бе подгизнал от проливния дъжд, изсипал се през деня. В четвъртата минута Брънт отправи хубав удар от 25 метра, но Зомер изби. Само две минути след това и домакините бяха близо до гола, след като Сеферович засече отблизо с глава центриране на Шакири, но прати топката встрани от вратата. В деветата минути Макоули подложи крак и изчисти пред голлинията нещо средно между центриране и удар на Джемайли, който се беше озовал пред Макгавърн. В 25-ата минута Шакири проби добре отдясно и стреля в близкия ъгъл, но Макгавърн успя да избие в корнер.

Веднага след подновяването на играта Хюз блкира много опасен удар на Цубер – нова пропиляна възможност от швейцарците. Силен изстрел на Родригес от далечна дистанция пък премина встрани от вратата. В 54-тата минута северноирландците пропуснаха най-добрата си възможност до момента. Уорд центрира отдясно, а Уошингтън засече с глава, но топката профуча опасно близо, но встрани от далечната греда. В 91-вата минута Родригес, който вкара гола в първия двубой, изчисти буквално от голлинията удар с глава на Джони Еванс.