Лазов и Лазаров с победи в Анталия

Александър Лазов
БГНЕС

Националите на България за Купа "Дейвис" Александър Лазов и Александър Лазаров се класираха за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.
Поставеният под номер 1 Лазов спечели убедително срещу участващия с "уайлд кард" Пак  Лун Йеун (Хонконг)  с 6:2, 6:1 за по-малко от час.
Лазаров пък се справи с италианеца Корадо Сумария с 6:4, 6:3 за 95 минути. Двамата българи заработиха по 1 точка за световната ранглиста и по 258 долара.
За място на четвъртфиналите левичарят от Пазарджик Лазов ще играе срещу Цин Ян Мън (Тайван) , а съперникът на Лазаров ще бъде определен след двубоя между италианците  Давиде Галопини и  Рикардо Бонадио, пети поставен.

Гергана Топалова

Гергана Топалова и Андриан Андреев срещу американка и австралиец в юношеския Аustralian Оpen

Гергана Топалова ще играе срещу американката Пейтън Стърнс, а Адриан Андреев ще срещне в първия кръг при юношите участващия с "уайлд кард" Кен Каврак (Австралия) в първия кръг на юношеския турнир на Аustralian Оpen. При успех Топалова най-вероятно ще играе във втория кръг срещу първата поставена Синюй Ван (Китай), а Андреев ще има за..

публикувано на 19.01.18 в 20:22

Аксел Лунд Свиндал спечели супергигантския слалом в Кицбюел

Норвежецът Аксел Лунд Свиндал триумфира в супергигантския слалом в Кицбюел (Австрия).Двукратният носител на големия кристален глобус и петкратен първенец в дисциплината спечели 35-ти успех в кариерата си. На второ място остана сънародникът му Шетил Йенсруд, трети остана представителят на домакините Матиас Майер. В челната шестица попаднаха още..

публикувано на 19.01.18 в 19:42

Йоханес Тингес Бьо записа нова победа за световната купа по биатлон

Йоханес Тингес Бьо спечели спринта на 10 километра от световната купа по биатлон в италианския зимен център Антхолц-Антерселва, въпреки че пропусна една Това е седми успех за норвежеца за сезона и общо 20-и в кариерата. След като порази всички 10 мишени втори финишира носителят на световната купа Мартен Фуркад (Франция)   След безгрешна стрелба..

публикувано на 19.01.18 в 19:37

Без Теодора Маркова и Симон Дазе във волната програма при танцовите дуети на европейското първенство

Танцовата ни двойка Теодора Маркова и Симон Дазе се нареди на 26-то място след кратния танц и не успя да се класира за волната програма на европейското първенство по фигурно пързаляне, което се провежда в руската столица Москва. Българите са дебютанти в шампионат на Стария континент, като получиха за изпълнението си оценка от 41.99 точки..

публикувано на 19.01.18 в 18:49

Красимир Дунев отново начело на федерацията по спортна гимнастика

Красимир Дунев беше преизбран на поста президент на БФ по спортна гимнастика за нов петгодишен мандат по време на общо отчетно-изборно събрание. Олимпийският вицешампион на висилка от Игрите в Атланта преди 22 години получи 14 от общо 22 гласа и победи Йордан Пейчев, който също беше кандидат и получи гласовете на 8 клуба. Новият-стар..

публикувано на 19.01.18 в 18:31
Алберт Попов

Алберт Попов се класира трети в италианския зимен център Фолгария

Алберт Попов се класира трети в гигантския слалом за ФИС в италианския зимен център Фолгария. Попов финишира за 1:55.46 минута. Българинът беше пети след първия манш с  59.01 секунди, но със силно второ спускане за 56.45 секунди той успя да се придвижи до място на подиума във второ поредно състезание, след като вчера остана втори в първия..

публикувано на 19.01.18 в 15:44

Хокеистите с амбиция за медал от Световното за младежи в София

От 22 до 28 януари в Зимния дворец на спорта в София ще се проведе Световното първенство по хокей на лед за младежи до 20 години в ІІІ дивизия, каза на пресконференция в Пресклуб „България” президентът на БФХЛ Мартин Миланов и допълни, че в шампионата ще участват отборите на България, Китай, Нова Зеландия, Австралия, Исландия и Израел...

публикувано на 19.01.18 в 15:40