Лазов и Лазаров с победи в Анталия

Александър Лазов
БГНЕС

Националите на България за Купа "Дейвис" Александър Лазов и Александър Лазаров се класираха за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.
Поставеният под номер 1 Лазов спечели убедително срещу участващия с "уайлд кард" Пак  Лун Йеун (Хонконг)  с 6:2, 6:1 за по-малко от час.
Лазаров пък се справи с италианеца Корадо Сумария с 6:4, 6:3 за 95 минути. Двамата българи заработиха по 1 точка за световната ранглиста и по 258 долара.
За място на четвъртфиналите левичарят от Пазарджик Лазов ще играе срещу Цин Ян Мън (Тайван) , а съперникът на Лазаров ще бъде определен след двубоя между италианците  Давиде Галопини и  Рикардо Бонадио, пети поставен.

Без българи във финалите и в последния ден на световното по скокове на батут за младежи и девойки

България няма да има финалисти в последния ден на световното първенство по скокове на батут, което завършва днес в столичната „Арена Армеец“.  Състезателите ни не успяха да издържат на напрежението и въпреки големите очаквания останаха извън първите осем в олимпийската дисциплина – батут индивидуално във възрастова група 17-21 години...

публикувано на 19.11.17 в 15:53
Стив Къри

"Голдън Стейт" обърна "Филаделфия"

Шампионът в НБА "Голдън Стейт" изоставаше с 24 точки в началото на третата четвърт при гостуването си на "Филаделфия", но в крайна сметка след 35 точки на Стеф Къри стигна до обрат и победа със 124:116. "Войните" започнаха много лошо мача, след като само в първата четвърт допуснаха 47 точки в коша си, а до почивката вече изоставаха с 22 точки при 74:52...

публикувано на 19.11.17 в 11:11

Без голове в дербито на Мадрид

Шампионът на Испания "Реал" (Мадрид ) допусна нова грешна стъпка в Ла Лига, след като завърши 0:0 в столичното дерби с "Атлетико" (Мадрид). Мадридското зрелище от 12-ия кръг на примера Дивисион предложи много здрава битка на терена, но и много дискусионни положения и пред двете врати. На новия стадион..

публикувано на 19.11.17 в 09:51

Белгиец спечели рали Австралия

Белгиецът Тиери Нювил с "Хюндай" спечели рали Австралия, последен старт от световния шампионат по автомобилизъм. Последният ден на надпреварата премина при изключително тежки метеорологични условия, като бе белязан от серия от катастрофи и отпадания. В крайна сметка Нювил стигна до успеха с време 2:35:44.800 часа и аванс от 22.500 секунди пред естонеца..

публикувано на 19.11.17 в 09:49

Тервел Пулев с нова победа на професионалния ринг

Българският боксьор Тервел Пулев продължава с повече от убедителното си представяне на професионалния ринг. Бронзовият медалист от Олимпиадата в Лондон записа шестата си поредна победа, след като надви по безапелационен начин грузинеца Михаил Куцишвили в двубой от полутежка категория, игран в немския град Нойщат-Гвеле. Седмица след като постигна..

публикувано на 19.11.17 в 09:45
Луис Суарес

"Барселона" с класика срещу "Леганес"

Отборът на "Барселона" победи "Леганес" с 3:0 като гост в мач от 12-ия кръг на Ла Лига и записа 11-ти успех от началото на сезона. На „Естадио Мунисипал де Бутарке“ Луис Суарес даде преднина на каталунците в 28-та минута, а 15 минути след почивката уругвайският нападател покачи на 2:0. В последната..

публикувано на 19.11.17 в 07:47

Григор Димитров преди финала: Очаквам по-агресивен Гофен

Григор Димитров се класира за финала на заключителния за годината турнир на Мъжката тенис асоциация в Лондон, след като надигра американеца Джак Сок с 4:6, 6:0 и 6:3. Освен че ще играе за титлата, Димитров ще завърши годината и на трето място в световната ранглиста. Финалът в Лондон е тази вечер от 20 часа, а съперник на българина ще бъде..

публикувано на 19.11.17 в 07:43