ЦСКА-София се препъна срещу „Ботев“

Тодор Неделев вкара на ЦСКА-София
Снимка: Официален сайт

Отборите на ЦСКА-София и „Ботев“ (Пловдив) завършиха 1:1 в двубой от 16-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадион "Българска армия" в столицата.

Мачът започна с натиск на домакините, но чистите опасности пред вратата на Иван Чворович липсваха, тъй като пловдивчани бяха подредени отлично в отбрана.

В 23-тата минута грешка в центъра на терена позволи на „Ботев“ да организира бърза контраатака. Фернандо Виана получи топката в наказателното поле, където бе съборен от Николай Бодуров и главният съдия Волен Чинков не се поколеба да отсъди дузпа за гостите.

Зад топката застана Тодор Неделев, който хладнокръвно реализира.

През второто полувреме домакините продължиха да търсят изравнителния гол, но отбраната на гостите изглеждаше подготвена.

Все пак "армейците" стигнаха до изравнителния гол в 79-ата минута, когато гостите си вкараха автогол.

Густаво Кулма центрира от десния фланг, а Марин подложи крак и прати топката във вратата на Чворович за 1:1.