"Вердер" спечели първа победа в Бундеслигата

"Вердер" (Бремен) стигна до победата през този сезон в Бундеслигата, след като в среща от 12-ия разгроми с 4:0 "Хановер" 96. С три гола и една асистенция на Макс Крузе бе в основата на успеха. Другият играч с важен принос за домакините бе Фин Бартелс, който отбеляза едно попадение и подаде за други две. В 39-ата минута Крузе направи отлично подаване към Фин Бартелс и той откри резултата.

През второто полувреме "Вердер" продължи да играе много силно и само в рамките на 4 минути между 55-ата и 59-ата Макс Крузе вкара две попадения. Дванадесет минути преди края на мача той оформи своя хеттрик.

С новия си треньор Флориан Коофелт тимът от Бремен започна да играе уверено и вече се намира на 16-о място с 8 точки. "Хановер" 96 е 8-и с 18 пункта.