от 09.00 часа

"Айнтрахт" победи "Херта" с 2:1 като гост

"Айнтрахт" /Франкфурт/ се наложи с 2:1 над "Херта" като гост в мач от14-ия кръг на германското футболно първенство.
  Възпитаниците на Нико Ковач постигнаха първи успех срещу съперника в Берлин от осем години и се изкачиха на осмото място във временното класиране с актив от 22 точки .
  Столичани пък допуснаха втора поредна домакинска загуба в Бундеслигата и с 17 точки остана на 11-ата позиция.
  Дейви Зелке изведе "Херта" напред след четвърт час игра. Той беше изведен в чиста позиция от Матю Леки в дясно в пеналта и преодоля Лукаш Храдецки.
  Гостите изравниха десетина минути по-късно, когато Джетро Вилемс подаде по тревата от корнер от ляво към границата на наказателното поле и Мариус Волф със страхотен шут прати топката под гредата.
  "Айнтрахт" стигна до пълен обрат десет минути преди края. Мичел Вайзер изчисти лошо центриране от дясно и Кевин-Принс Боатенг с удар от 15 метра за втори път преодоля Руне Ярстейн.
  "Херта" можеше да избегне поражението, но нямаше късмет в 87-ата минута, когато Фабиан Лустенбергер нацели напречната греда