"Лудогорец" продължава в Лига Европа

"Лудогорец" продължава в Лига Европа, след като завърши 1:1 като гост на "Хофенхайм"
ЕПА/БГНЕС

„Лудогорец“ се класира за 1/16 финалите на футболния турнир Лига Европа след като завърши 1:1 като гост на германския „Хофенхайм“ в последната си среща от 3-та група.

Въпреки че българският отбор започна много силно срещата, германците първи отбелязаха гол.

Филип Охс бе оставен непокрит в наказателното поле и с шут по тревата изведе домакините напред в 25-ата минута.

Българският отбор стигна до равенството в 62-рата минута. Тогава Марселиньо подаде на Вандерсон, той се пребори със защитник и стреля покрай вратаря за 1:1. Седем минути преди края „Лудогорец“ остана с човек по-малко след директен червен картон на Кешеру.

В другата среща от групата турския „Истанбул Башакшехир“ победи португалския „Брага“ с 2:1. Така „Лудогорец“ завърши на второто място с 9 точки, а първи с 10 е „Брага“.

"Ботев" (Пд) - "Литекс" 5:0 в четвъртфинал да купата на България

В първия четвъртфинал от футболния турнир за купата на България "Ботев" (Пд) победи Литекс с 5:0 на своя стадион в квартал Команево. Три гола отбеляза Стивън Петков, а другите два вкараха Фелипе Бризола и Тодор Неделев.  От 63-ата минута гостите от Ловеч останаха с 10 души на терена - за втори жълт картон бе отстранен Иван Иванов.

публикувано на 12.12.17 в 19:35
МОК отложи решението за Русия, отне и домакинството на големи състезания

МОК наложи доживотни наказания на 6 руски състезателки по хокей на лед

Международният олимпийски комитет наложи доживотна забрана за участие на олимпийски игри на шест руски състезателки по хокей на лед. Наказаните рускини са: Инна Дюбанок, Екатерина Лебедева, Екатерина Пашкевич, Анна Шибанова, Екатерина Смоленцева и Галина Скиба. Те са признати за виновни в нарушаване на антидопинговите правила по време на игрите..

публикувано на 12.12.17 в 19:03
Петя Аршинкова

Аршинкова започна с две победи в Кайро

Петя Аршинкова постигна две победи на турнира по тенис в Кайро (Египет) с награден фонд 15 хиляди долара. Първо тя отстрани италианката Клаудия Франсе с 6:4, 5:7 и 6:0 за 2 часа и 24 минути и в осминафиналите ще играе срещу третата в схемата - сръбкинята Бояна Маринкович.   В първния кръг при двойките Аршинкова и Маринкович победиха Доминик Карегат..

публикувано на 12.12.17 в 18:24

БФС разпределя над 3 милиона и 600 000 евро от УЕФА

Българският футболен съюз започва изплащането на сумите от фонд "Солидарност" на УЕФА, които се полагат от участието на „Лудогорец“ в Шампионската лига за сезон 2016/2017. Общо 3 милиона 641 000 евро ще бъдат разпределени между отборите от Първа и Втора лига. Първи средства ще получат тимовете от Първа лига, като подреждането ще бъде..

публикувано на 12.12.17 в 18:07

Мартин Чой: Титлите в националния шампионат ми принадлежат и не мисля да ги изпускам повече

2017 година беше една много хубава година за мен и за „Еко БМВ рейсинг тим“. Най-после успяхме да вземем участие във всички кръгове на републиканския шампионат, защото в последните няколко години, заради ангажименти в други първенства, нямах възможността да карам в него. Титлата ми се изплъзваше, но сега успях. Винаги е хубаво да си шампион на..

публикувано на 12.12.17 в 16:41
Виктория Томова

Виктория Томова премина първия кръг в Дубай

Виктория Томова се класира за втория кръг на турнира по тенис в Дубай (ОАЕ) с награден фонд 100 хиляди долара. Тя победи холандката Лесли Керхове с 3:6, 6:2 и 6:4 след час и 41 минути. Това бе първа победа за нашата тенисистка срещу тази съперничка от общо 4 мача. Във втория кръг Томова ще срещне поставената четвърта в схемата украинка Катерина Козлова.

публикувано на 12.12.17 в 16:21
Иван Петков

Треньорът на „Марица“ Иван Петков: Имаме самочувствие за мача с „Динамо“

Волейболистките на „Марица“ (Пловдив) ще играят утре първия си мач от груповата фаза на европейската Шампионска лига. Тази среща има и историческа стойност, защото за първи път български женски отбор влезе в групите на най-авторитетния евротурнир по волейбол. Съперник на „Марица“ е тимът на руския „Динамо“ (Казан), началото на мача е 18,30..

публикувано на 12.12.17 в 15:24