"Лудогорец" продължава в Лига Европа

"Лудогорец" продължава в Лига Европа, след като завърши 1:1 като гост на "Хофенхайм"
ЕПА/БГНЕС

„Лудогорец“ се класира за 1/16 финалите на футболния турнир Лига Европа след като завърши 1:1 като гост на германския „Хофенхайм“ в последната си среща от 3-та група.

Въпреки че българският отбор започна много силно срещата, германците първи отбелязаха гол.

Филип Охс бе оставен непокрит в наказателното поле и с шут по тревата изведе домакините напред в 25-ата минута.

Българският отбор стигна до равенството в 62-рата минута. Тогава Марселиньо подаде на Вандерсон, той се пребори със защитник и стреля покрай вратаря за 1:1. Седем минути преди края „Лудогорец“ остана с човек по-малко след директен червен картон на Кешеру.

В другата среща от групата турския „Истанбул Башакшехир“ победи португалския „Брага“ с 2:1. Така „Лудогорец“ завърши на второто място с 9 точки, а първи с 10 е „Брага“.

ЛеБрон Джеймс беше избран за най-полезен играч в мача на звездите

Тимът на ЛеБрон спечели мача на звездите в НБА

Отборът на ЛеБрон Джеймс спечели мача на звездите в Националната баскетболна асоциация, след като надигра сборния тим на Стеф Къри със 148:145 точки в зала "Стейпълс Сентър" в Лос Анджелис. Двубоят влезе в историята, защото за първи път от 1951 година насам отборите не се делят на Изток и Запад, а двамата капитани сами избраха съотборниците си...

публикувано на 19.02.18 в 09:36
Теса Въртю и Скот Мойр

Канадци поведоха при танцовите двойки в Пьончан

Олимпийските вицешампиони от Сочи 2014 Теса Въртю и Скот Мойр от Канада поведоха след краткия танц при танцовите двойки на турнира по фигурно пързаляне на зимните олимпийски игри в Пьончан. Канадците се представиха отлично и подобриха собствения си световен рекорд за оценка за кратък танц - 83.67 точки. Те получиха четвърто ниво на оценки за..

публикувано на 19.02.18 в 09:19
Кевин Андерсън

Кевин Андерсън взе трофея в Ню Йорк

Кевин Андерсън от Южна Африка спечели титлата на турнира по тенис в Ню Йорк с награден фонд 668 хиляди долара. Поставеният под номер 1 Андерсън победи във финала втория в схемата представител на домакините Сам Куери с 4:6, 6:3 и 7:6 за 2:13 часа. 31-годишният Андерсън спечели четвърта титла в кариерата си и първа от Уинстън Сейлъм през 2015..

публикувано на 19.02.18 в 09:07
„Реал“ (Мадрид) победи „Бетис“ с 5:3

„Реал“ (Мадрид) пречупи „Бетис“ с 5:3

„Реал“ (Мадрид) доста се измъчи срещу „Бетис“, но все пак спечели с 5:3 като гост, в мач от 24-ия кръг на испанското футболно първенство. Марко Асенсио вкара два гола за успеха, а по едно попадение добавиха Серхио Рамос, Кристиано Роналдо и Карим Бензема. 22-годишният Асенсио откри резултата в 11-ата минута с глава, след като довкара отбита..

публикувано на 19.02.18 в 09:00
Доминик Тийм

Доминик Тийм спечели турнира по тенис в Буенос Айрес

Австриецът Доминик Тийм спечели турнира по тенис в Буенос Айрес, след като надигра Алияж Бедене от Словения с 6:2 и 6:4. За поставеният под номер 1 Тийм победата в първия турнир на клей за годината е под номер 9 в кариерата. Бедене, непоставен в този турнир, в нито един момент от мача не беше във възможност да атакува сервиса на противника...

публикувано на 19.02.18 в 08:51
Александър Везенков не игра за

Без Везенков „Барселона“ взе купата на Испания

„Барселона“ победи „Реал“ (Мадрид) с 92:90 точки във финала на турнира за купата на Испания по баскетбол. С успеха каталунците сложиха край на серията на вечния съперник от четири последователни триумфа в турнира, като за играчите на Светислав Пешич това е първа купа на Испания от 2013 година насам. Българският национал Александър Везенков не..

публикувано на 19.02.18 в 08:40
Съперникът на „Лудогорец“ в Лига Европа -  „Милан“ се наложи с 1:0 над „Сампдория“

„Милан“ излъга „Сампдория“ преди реванша с „Лудогорец“

Съперникът на „Лудогорец“ във футболния турнира Лига Европа -  „Милан“ продължи възхода си и се наложи с 1:0 над „Сампдория“ в мач от 24-ия кръг на италианското първенство. Единственото попадение в мача вкара Джакомо Бонавентура, но миланистите пропуснаха дузпа, а и техен гол беше отменен от системата за видео-наблюдение. С победата момчетата..

публикувано на 19.02.18 в 07:54