"Лудогорец" продължава в Лига Европа

"Лудогорец" продължава в Лига Европа, след като завърши 1:1 като гост на "Хофенхайм"

„Лудогорец“ се класира за 1/16 финалите на футболния турнир Лига Европа след като завърши 1:1 като гост на германския „Хофенхайм“ в последната си среща от 3-та група.

Въпреки че българският отбор започна много силно срещата, германците първи отбелязаха гол.

Филип Охс бе оставен непокрит в наказателното поле и с шут по тревата изведе домакините напред в 25-ата минута.

Българският отбор стигна до равенството в 62-рата минута. Тогава Марселиньо подаде на Вандерсон, той се пребори със защитник и стреля покрай вратаря за 1:1. Седем минути преди края „Лудогорец“ остана с човек по-малко след директен червен картон на Кешеру.

В другата среща от групата турския „Истанбул Башакшехир“ победи португалския „Брага“ с 2:1. Така „Лудогорец“ завърши на второто място с 9 точки, а първи с 10 е „Брага“.