"Лудогорец" продължава в Лига Европа

"Лудогорец" продължава в Лига Европа, след като завърши 1:1 като гост на "Хофенхайм"

„Лудогорец“ се класира за 1/16 финалите на футболния турнир Лига Европа след като завърши 1:1 като гост на германския „Хофенхайм“ в последната си среща от 3-та група.

Въпреки че българският отбор започна много силно срещата, германците първи отбелязаха гол.

Филип Охс бе оставен непокрит в наказателното поле и с шут по тревата изведе домакините напред в 25-ата минута.

Българският отбор стигна до равенството в 62-рата минута. Тогава Марселиньо подаде на Вандерсон, той се пребори със защитник и стреля покрай вратаря за 1:1. Седем минути преди края „Лудогорец“ остана с човек по-малко след директен червен картон на Кешеру.

В другата среща от групата турския „Истанбул Башакшехир“ победи португалския „Брага“ с 2:1. Така „Лудогорец“ завърши на второто място с 9 точки, а първи с 10 е „Брага“.

Фернандо Вердаско

Фернандо Вердаско с послание към българските фенове (видео)

Фернандо Вердаско, отправи специално послание към българските фенове. Испанецът има 15 титли (7 на сингъл и 8 на двойки) от АТP тура, а през 2018 г. отпразнува своята победа №500. Левичарят от Мадрид е участвал в 62 поредни турнира от Големия шлем, което е втора най-дълга серия в историята. Легендарният Фернандо Вердаско идва за четвъртото..

публикувано на 19.11.18 в 14:19

Откриха спортен подлез в София

Младите български шампиони грейнаха в стилни рисунки, разкрасили подлеза пред Министерството на младежта и спорта.  Проектът "Спортен подлез" бе реализиран с помощта на София-Европейска столица на спорта от екипа на ПОдЛЕЗНО. Създадена като доброволческа инициатива през 2013 година, организацията осъществява своето разрастване като дизайнерско студио,..

публикувано на 19.11.18 в 13:39
Роналд Куман

Куман не смята, че Холандия е фаворит срещу Германия

Селекционерът на Холандия Роналд Куман се разграничи от думите на мнозина специалисти, които смятат "оранжевите" за фаворит в предстоящия двубой срещу Германия от Лигата на нациите. Срещата е тази вечер от 21:45 ч. в Гелзенкирхен. На гостите им стига и равен, за да заемат първото място в групата и да продължат на финалите в група „А“, за..

публикувано на 19.11.18 в 13:17
Цветан Соколов наниза 22 точки

Цветан Соколов най-резултатен за успеха на "Кучине Лубе"

Отборът на "Кучине Лубе" (Чивитанова) и нападателят Цветан Соколов победиха драматично с 3:2 (21:25, 31:29, 25:20, 25:27, 15:9) като гости "Азимут" (Модена) в среща от осмия кръг от италианското първенство по волейбол. Българският национал беше най-резултатен за победителите с 22 точки. Със същия актив и също с основен принос за успеха на  състава от..

публикувано на 19.11.18 в 13:07
Мария Йовкова

Националите по тенис на маса гостуват в евроквалификации

Националните отбори на България по тенис на маса за мъже и жени ще играят във вторник срещи от квалификациите за Европейско първенство. Мъжете гостуват на Чехия в град Хавлички Брод. Те са в състав: Теодор Александов, Петьо Кръстев и Стефан Тодоров. Жените ще играят в Ниш срещу Сърбия. За младия отбор на България ще играят Мария..

публикувано на 19.11.18 в 12:57
Агаси щял да помогне на Григор да бъде по-постоянен в играта.

Валверду разкри защо Агаси влезе в щаба на Димитров

Треньорът на Григор Димитров Дани Валверду разкри как се е стигнало до присъединяването на Андре Агаси към екипа и с какво знаменитият американец ще помогне на първата ни ракета. „Говорих с Григор да добавим нов човек към нашия екип, за да му помогне да има по-постоянна игра, за да бъде в челото. Проблемът при него е  да бъде солиден играч..

публикувано на 19.11.18 в 12:04

Срещата България - Словения пряко по програма "Хоризонт"

Националният отбор по футбол на България ще изиграе тази вечер последната си среща от 3-та група на 3-та дивизия в турнира Лига на нациите.  Съперник на българските футболисти ще бъде съставът на Словения. Началото на срещата, която ще бъде предавана по програма "Хоризонт" е 21.45 часа.  По същото време в Никозия започва и другият мач в групата Кипър..

обновено на 19.11.18 в 12:00