"Рилски спортист" прегази като гост "Башкими"

"Рилски спортист" победи "Башкими" със 105:69 точки
Снимка: Светослав Цветанов

„Рилски спортист продължи успешната си серия в Балканската лига по баскетбол, след като победи като гост косовския „Башкими със 105:69 точки.

Тимът от Самоков започна изключително силно срещата, натрупа солиден аванс и през целия мач не позволи на домакините да направят нещо запомнящо се.

Успехът бе пети за „Рилски спортист, който е лидер във временното класиране без нито една загуба.

Общо шестима баскетболисти на самоковския тим завършиха с двуцифрен точков актив. Евън Раванел отбеляза 19 точки, с 15 е Травис Тейлър, с 14 Дерек Райт, по 13 вкараха Шелдън Джетър и Мартин Маринов, Златин Георгиев добави 12.

"Монтана" с втора победа в Адриатическата лига

Шампионът на България по баскетбол за жени "Монтана" постигна втора победа в тазгодишното издание на Адриатическата лига. В двубой от третия кръг "Монтана" се наложи у дома с 98:86 (16:20, 24:19, 30:22, 28:25) над босненския "Бановици". Състезателките на старши треньора Стефан Михайлов срещнаха сериозен отпор през първото полувреме, което завърши при..

публикувано на 17.10.18 в 20:27

Италианци разгромиха "Рилски спортист" в турнира за купата на ФИБА Европа

Мъжкият отбор на "Рилски спортист" започна участието си в група "В" на баскетболния турнир за Купата на ФИБА Европа с разгромна загуба от италианския "Варезе" със 76:95 (16:29, 17:25, 24:25, 19:16). В Самоков гостуващият отбор не остави никакво съмнение в по-високата си класа и още през първото полувреме натрупа разлика от над 20 точки, която задържа без..

публикувано на 17.10.18 в 20:23
Шахид Хан

Шахид Хан оттегли предложението си да купи "Уембли"

Американецът Шахид Хан оттегли своята оферта да купи стадион "Уембли", а плановете на Футболната асоциация на Англия за разпродажба на стадиона за момента се провалят. "Господин Хан оттегли своето предложение. Без необходимата подкрепа той се е почувствал раздвоен", заяви Мартин Глен,  изпълнителен директор на ФА. През април милиардерът предложи план за..

публикувано на 17.10.18 в 19:54
Юлия Гьоргес

Юлия Гьоргес на четвъртфинал в Люксембург

Поставената под номер 1 в схемата Юлия Гьоргес (Германия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Люксембург с награден фонд 250 хиляди долара. Германката победи Анна Блинкова (Русия) с 6:1, 6:4 за 74 минути. Гьоргес, която игра финал в Люксембург през 2010 година, ще срещне в спор за място на полуфиналите шестата в схемата..

публикувано на 17.10.18 в 19:37
„Милан“

"Милан" с рекордни загуби в последната година

Седемкратният футболен първенец на Европа "Милан" е на загуба от 126 милиона евро за финансовата година 2017/18, показват документите, публикувани от италианския клуб. За последните 14 години "росонерите" са назад със 730 милиона евро, като 460 милиона са за последните 5 години. По-рано тази година Милан публикува друг доклад, в който се показваше, че..

публикувано на 17.10.18 в 19:02
Жером Боатенг

Трима от контузените в "Байерн" се завърнаха в строя

Жером Боатенг, Леон Горецка и Рафиня тренираха заедно с останалата част от футболния отбор на "Байерн" (Мюнхен), като заниманието им е първо след лечение на различни контузии, съобщи клубът от Бундеслигата. Защитникът Боатенг напусна лагера на националния отбор на Германия преди поражението от Франция вчера в турнира "Лига на Нациите" заради мускулни..

публикувано на 17.10.18 в 18:59
Слоун Стивънс

Плишкова и Стивънс приключиха участие на турнира в Москва

Поставената под номер 2 Каролина Плишкова (Чехия) и третата в схемата Слоун Стивънс (САЩ) отпаднаха във втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в руската столица Москва за Купата на Кремъл с награден фонд 932866 долара. Плишкова загуби от представителката на домакините Вера Звонарьова с 1:6, 2:6 за 71 минути. Номер 3 Слоунс Стивънс отстъпи пред..

публикувано на 17.10.18 в 18:56