5000 лева награда за първия в турнира за Купата на България по волейбол

Снимка: Антони Йорданов

Носителят на купата на България по волейбол при жените ще получи награда от 5000 лева. Мачовете са от 21 до 23 декември в старозагорската зала „Иван Вазов“, ще играят 6 отбора. В първия ден срещите са „Берое“ (Стара Загора) – „Раковски“ (Димитровград) и „Левски“ – „Славия“. На 22 декември са полуфиналите – „Марица“ срещу победителя от двубоя „Берое“ – „Раковски“ и ЦСКА срещу спечелилия мача „Левски“ - „Славия". Финалът е на 23 декември от 15 часа.

Победителят от Стара Загора добива право на участие в третия по сила европейски турнир – за Купата на претендентите. Ако тимът е и шампион на България, който пък участва в Шампионската лига, то в този случай това право се дава на финалиста от турнира за Купата на страната.

Любо Ганев, вицепрезидентът на Българската федерация по волейбол, коментира състезанието в Стара Загора, както и жребия за националните ни отбори за жени и мъже на световните първенства догодина: