Виктория Томова отпадна от турнира в Дубай след загуба от Сара Ерани

Виктория Томова

Виктория Томова загуби четвъртфиналния мач на тенис турнира в Дубай с награден фонд 100 хиляди долара. Българката отстъпи пред бившата номер 5 в света италианка Сара Ерани с 6:2, 5:7 и 5:7.

първата ни ракета  направи два пробива в първия сет, в който доминираше изцяло. Във втората част Томова имаше аванс от 5:2 и сервираше за победата. Тя обаче загуби подаването си и общо пет поредни гейма, а с това и втория сет.  В третата част българката  преодоля пасив от 2:4, направи пробив за 5:4 и за втори път в мача сервираше за победата, но отново не издържа, Ерани взе следващите три поредни гейма, а с това стигна и до победата. Така тенисистката ни спечели 28 точки за ранглистата и в понеделник вероятно ще бъде 139-а.