"Ливърпул" съсипа с 4:0 "Борнемут"

Фелипе Коутиньо

Отборът на "Ливърпул" победи като гост с 4:0 състава на "Борнемут" и се изкачи на четвърто място в класирането на английското футболно първенство. Футболистите на Юрген Клоп решиха нещата в своя полза още до почивката, след като водеха с 3:0. Коутиньо, Ловрен и Салах се разписаха, а през втората част и Фирмино добави един гол, но останаха съмнения за засада. Египтянинът отбеляза 20-ия си гол от началото на сезона.
В 11-ата минута Филипе Коутиньо изпълни отлично пряк свободен удар, но топката се отби в лявата греда на Бегович. Бразилецът откри резултата девет по-късно след самостоятелна акция.
В 25-ата минута Фирмино намери Ловрен в малкото наказателно поле и той с глава я прати в мрежата. В 39-ата минута Джърмейн Дефоу бе изведен сам срещу Миньоле, но прати топката в гредата.
Мохамед Салах направи резултата класически в самия край на полувремето.
След подновяването на играта "Ливърпул" продължи да владее инициативата. Резервата Фрейзър и Дефоу пропуснаха пред Миньоле, а Окслейд-Чембърлейн удари греда.
В 65-ата минута гостите вкараха четвърти гол чрез Фирмино, който с глава засече центриране на Коутиньо.