Диян Петков

Диян Петков е новият старши треньор на футболен клуб "Нефтохимик". До момента Петков беше помощник треньор в щаба на Благомир Митрев, който преди ден застана начело на елитния "Верея" Стара Загора.

Помощници на Диян Петков ще бъдат Станимир Димитров и Николай Кръстев.

Първа световна титла за Сърбия на волейбол при жените

Отборът на Сърбия спечели световната титла по волейбол за жени на шампионата на планетата в Япония. На финала в Йокохама сръбските волейболистки победиха Италия с 3:2 (21:25, 25:14, 23:25, 25:19, 15:12). Сърбия става световен шампион за първи път в историята, като до момента най-доброто постижение на отбора е трето място през 2006 г. Сръбкините са..

публикувано на 20.10.18 в 16:38

Злато за България на европейско по щанги

Даяна Димитрова спечели първо злато за България на европейското първенство по вдигане на тежести за младежи и девойки до 20 и до 23 години в полския град Замошч, което започна днес. В категория до 48 кг при 20-годишните българката стигна до титлата с двубой от 164 килограма. Димитрова постигна 72 кг в първото движение изхвърляне и записа 92 кг в..

публикувано на 20.10.18 в 16:20
Даря Касаткина

Рускиня спечели купа „Кремъл“ по тенис

Представителката на домакините Даря Касаткина  спечели титлата на турнира по тенис за купа „Кремъл“ на турнира в Москва с награден фонд 867 766 долара. На финала 21-годишната рускиня, шеста поставена в основната схема, победи квалификантката Онс Джабюр (Тунис) с 2:6, 7:6, 6:4. В решаващия трети сет Касаткина поведе с 5:3 след пробив. В деветия..

публикувано на 20.10.18 в 15:58
Григор Димитров

Григор Димитров започва с квалификант във Виена

Григор Димитров ще играе срещу квалификант в първия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в австрийската столица Виена с награден фонд  2,2 милиона евро през следващата седмица. Българинът, който е номер 9 в световната ранглиста и трети поставен в схемата на турнира, има гарантирани 16 280 евро от наградния фонд. 27-годишният хасковлия..

публикувано на 20.10.18 в 14:42
Китай взе бронза на световното по волейбол

Отборът на Китай спечели бронзовите медали на световното първенство по волейбол за жени в Япония след 3:0 (25:22, 25:19, 25:14) над Холандия. Тимът на Китай е олимпийски шампион от игрите в Рио и финалист от предишното световно първенство в Италия през 2014 г. Финалът на мондиала в Япония е между Сърбия и Италия, а в мача за петото място..

публикувано на 20.10.18 в 13:34
Артуро Видал

Видал на спешна среща с Валверде

Старши треньорът на испанския футболен гранд "Барселона" Ернесто Валверде е привикал на разговор полузащитника Артуро Видал, който в социалните мрежи изрази недоволството си от липсата на игрова практика. Треньорът обаче каза, че няма да обясни как е протекъл разговорът с чилиеца. "Имаме идея как да решим проблемите, които имаме в съблекалнята. Да,..

публикувано на 20.10.18 в 13:10
Гаел Монфис

Французин на полуфинал в Антверп

Французинът Гаел Монфис се класира за полуфиналите на турнира по тенис в белгийския град Антверп с награден фонд 612 755 евро. Поставеният под номер 6 Монфис бе убедителен срещу Вашек Поспишил (Канада) след 7:5, 6:4 за 1:35 часа. Така за място на финал той ще се изправи срещу Диего Шварцман от Аржентина, който победи Жил Симон (Франция) - 6:4, 6:3...

публикувано на 20.10.18 в 13:07