Радослав Янков отпадна в квалификации

Радослав Янков

Радослав Янков отпадна в квалификациите на паралелния слалом от Световната купа по сноуборд в Бад Гащайн (Австрия). Носителят на малката Световна купа в паралелния гигантски слалом за миналия сезон Янков завърши на 19-о място в пресявките с общо време от 56.34 секунди. Със същото време е и Силван Флеп (Швейцария).

Янков кара добре в първия манш и преодоля червеното трасе за 27.53 секунди, което му отреди осмата позиция. Той обаче имаше проблеми по синьото трасе и с второ спускане за 28.81 секунди записа 27-о място. Така българинът остана 19-и и не успя да попадне сред първите 16, които продължават в основната надпревара по-късно днес. Победител в квалификациите стана Патрик Буслер (Германия) с 55.07 секунди.

При жените в паралелния слалом Теодора Пенчева остана 45-а в квалификациите и не успя да се класира за елиминациите. Победителка в пресявките е Селина Йорг (Германия) с 59.06 секунди.

Хари Кейн след миг ще вкара победния гол

Англия - Тунис 2:1

Отборът на Англия започна участието си на световното първенство по футбол в Русия с много трудна победа с 2:1 срещу състава на Тунис. Във Волгоград англичаните постигнаха победен гол на капитана Хари Кейн в добавеното време на мача, за да спечилят трите точки в първия си мач от седма група.   Именно Кейн изведе отбора си напред в резултата в 11-ата..

публикувано на 18.06.18 в 23:15
Ромулу Лукаку вкарва втория гол

Белгия - Панама 3:0

Отборът на Белгия победи дебютантите на световно първетство по футбол от Панама с 3:0 в първия мач от седма група на първенството в Русия. Головете на олимпийския стадион в Сочи отбелязаха Дрийс Мертенс в 47-ата минута и Ромелу Лукаку в 69-ата и 75-ата. Въпреки надмощието си белгийците не успяха да го мотериализират през първото полувреме, но през..

публикувано на 18.06.18 в 20:57
Отборът на Исландия предизвика зрителски рекорд

Почти цялото население на Исландия гледало мача с Аржентина

Официалните пипълметрични данни от събота в Исландия показаха, че 99,6 процента от хората, които са гледали телевизия в следобедните часове, са наблюдавали срещата с Аржентина от световното първенство. Всички останали телевизионни програми по това време са събрали общо едва 0,4 процента аудитория. Срещата между Исландия и Аржентина, която..

публикувано на 18.06.18 в 17:24
Гранквист бележи победния гол от дузпа

Швеция спечели след намеса на системата за видеоповторение

Отборът на Швеция спечели първия си двубой на 21-ото Световно първенство по футбол в Русия. В мач от група “F” избраниците на селекционера Яне Андершон победиха с 1:0 Южна Корея в Нижни Новгород. През първата част най-чистото положение изпуснаха скандинавците. В 20-ата минута централният нападател Маркус Берг не успя да преодолее..

публикувано на 18.06.18 в 17:00

Димитров започна на трева със загуба на двойки

Григор Димитров откри сезона на трева със загуба на турнира „Куинс клъб“ в Лондон. Българинът и Райън Харисън от Съединените щати отстъпиха в мач на двойки над британците Кайл Едмънд и Нийл Скупски с 6:3, 6:7(2), 3-10. Димитров и Харисън спечелиха седем поредни гейма от 2:3 в първата част до 3:1 във втория сет. Българинът и..

публикувано на 18.06.18 в 16:13
Борислав Михайлов

България приема световна купа по футбол за деца в неравностойно положение

България ще бъде домакин на световната купа по футбол за деца в неравностойно положение, която фондация SATUC възнамерява да проведе през месец август тази година. Това стана ясно днес след срещата между президента на Български футболен съюз Борислав Михайлов и принцесата на Катар Шейкха Ал Тани, която е основател на SATUC (Sheikha Al Thani..

публикувано на 18.06.18 в 14:35