Радослав Янков отпадна в квалификации

Радослав Янков

Радослав Янков отпадна в квалификациите на паралелния слалом от Световната купа по сноуборд в Бад Гащайн (Австрия). Носителят на малката Световна купа в паралелния гигантски слалом за миналия сезон Янков завърши на 19-о място в пресявките с общо време от 56.34 секунди. Със същото време е и Силван Флеп (Швейцария).

Янков кара добре в първия манш и преодоля червеното трасе за 27.53 секунди, което му отреди осмата позиция. Той обаче имаше проблеми по синьото трасе и с второ спускане за 28.81 секунди записа 27-о място. Така българинът остана 19-и и не успя да попадне сред първите 16, които продължават в основната надпревара по-късно днес. Победител в квалификациите стана Патрик Буслер (Германия) с 55.07 секунди.

При жените в паралелния слалом Теодора Пенчева остана 45-а в квалификациите и не успя да се класира за елиминациите. Победителка в пресявките е Селина Йорг (Германия) с 59.06 секунди.

Александър Лазаров

Александър Лазаров с успех в Доха

Българинът Александър Лазаров се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Доха (Катар) с награден фонд 15 хиляди долара. Лазаров спечели убедително срещу участващия с "уайлд кард" представител на домакините Джабор Ал-Мутауа с 6:3, 6:1 за 71 минути. 21-годишният софиянец заработи 1 точка за световната ранглиста и 258 долара. За..

публикувано на 11.12.18 в 17:20

Иван Василев: Имам вече три оферти за нов треньор на „Локомотив“ (Сф)

Собственикът на „Локомотив“  (София) Иван Василев сподели за БНР, че вече има три оферти за нов треньор на мястото на освободения Ангел Колев. „Ангел Колев е истински локомотивец. Един от малкото, които винаги се е отзовавали при нужда. Така, че аз мога единствено да му благодаря и да потърся причините за лошия сезон първо в себе си.“  „Наистина,..

публикувано на 11.12.18 в 17:00
Ивайло Димитров (в бяла фланелка).

Ивайло Димитров номиниран за най-добър в Армения

Нападателят Ивайло Димитров попрадна сред номинираните за футболист на сезона в арменското футболно първенство. Димитров направи много силен есенен полусезон за "Арарат". Бившият нападател на "Славия" води в листата на голмайсторите в шампионата с 10 попадения в 17 мача, а тимът му заема четвъртото място във временното класиране, но само на 2 точки от..

публикувано на 11.12.18 в 16:54

Рафаел Надал възобнови тренировки

Вторият в световната ранглиста Рафаел Надал поднови тренировки след претърпяната операция на глезена на десния крак в началото на ноември. Това обяви испанецът в профила си в Туитър. Надал тренира на кортовете на своята академия в Майорка. Испанецът претърпя артроскопия в глезена на десния крак на 5 ноември. Заради травмата той се отказа на полуфиналите..

публикувано на 11.12.18 в 15:50
Ангел Колев

„Локомотив“ (София) смени треньора, освободи и двама чужденци

„Локомотив“ (София) се раздели с треньора си Ангел Колев, съобщиха от клуба.  „Червено-черните“ завършиха есенния полусезон във Втората ни футболна лига на 11-ото място с 19 точки. Все още от „Надежда“ не са обявили кой ще води отбора през пролетния дял от шампионата.  Освободени от състава са двама от чужденците – сърбинът Страхиня Кърстевски и..

публикувано на 11.12.18 в 15:35
Тайбе Юсеин

"Спортен Икар" за Тайбе Юсеин

Фондация „Български спорт“ обяви лауреатите на наградите „Спортен Икар“ за 2018 година. Изпълнителният й директор Цено Ценов призна, че е впечатлен от пробива на младите състезатели за сметка на утвърдените ни спортисти. Повечето от носителите на призовете са герои от летните младежки олимпийски игри в Буенос Айрес. Церемонията по награждаването е на 19..

публикувано на 11.12.18 в 15:19
Въвеждането на системата ВАР ще помогне за решаването на проблемите с българското съдийство

Красен Кралев: Въвеждането на ВАР ще помогне за решаването на проблемите в съдийството

Въвеждането на системата за видеонаблюдение ВАР ще помогне за решаването на проблемите с българското футболно съдийство, това заяви министърът на младежта и спорта Красен Кралев след откриването на ледената пързалка „Юнак“. „Отнасям се много сериозно към проблемите в българското съдийство. Многократно съм казвал, че тази година има доста..

публикувано на 11.12.18 в 15:16