„Добруджа“ продължава в турнира за Купата по волейбол

Снимка: Спортал

Отборът на „Добруджа“ е последният полуфиналист в турнира за Купата на България по волейбол при мъжете, след като победи „Пирин“ (Разлог) с 3:2 (25:18, 24:26, 24:26, 25:20, 15:13). Така тимът от Добрич ще продължи да защитава трофея от миналия сезон, като във втория полуфинал от 18,15 часа ще играе срещу състава на домакина на турнира „Монтана“, който надигра „Марек Ивкони“ с 3:1 гейма.

В първия полуфинал от 15,30 часа ще спорят отборите на „Нефтохимик“ и „Хебър. Тимът на „Нефтохимик“ отстрани ЦСКА с 3:0 гейма, а „Хебър“ елиминира „Миньор“ с 3:1.

Иран

Волейболистите на Канада надиграха Иран в пет гейма в нашата група на световното първенство

Отборът на Канада победи състава на Иран с 3:2 гейма в "Арена Армеец" и записа първа победа във втората групова фаза на световното първенство по волейбол за мъже в нашата седма група. Канадците надделяха в тайбрека с 15:12 и по този начин на практика лишиха Иран от шансове да продължи в следващия етап. Най-резултатни за "кленовите листа" бяха Джон..

публикувано на 22.09.18 в 20:39

"Левски Лукойл" продължава напред в Шампионската лига

Баскетболният ни шампион при мъжете "Левски Лукойл" преодоля първия кръг на квалификациите на Шампионската лига. Възпитаниците на Константин Папазов победиха като домакин "Шяуляй" (Литва) със 79:65 и се класира за втория кръг на пресявките на европейския клубен турнир. В първия мач като гост преди два дни "сините" спечелиха с 91:79. Така общият резултат е..

публикувано на 22.09.18 в 20:35

"Септември" продължава да затъва в Първа лига

Футболният "Септември" (София) претърпя шеста поредна загуба в Първа лига, след като отстъпи пред "Локомотив" (Пловдив) с 1:3 в мач от 9-ия кръг. На Националния стадион "Васил Левски" пловдивчани демонстрираха повече класа в завършващата фаза и прибавиха нови три точки към актива си, като затвърдиха добрите впечатления от победата над "Левски" миналата..

публикувано на 22.09.18 в 20:30
Весо Овчаров

Парапланеристът Весо Овчаров поставил рекорда си над множество далекопроводи високо напрежение

На 20-и септември Весо Овчаров постави световен рекорд в акробатичния парапланеризъм. Над Северна България той направи 612 последователни превъртания - с 44 повече от досегашния рекорд на Хорацио Лоренс. Постижението на Весо е изключително, тъй като фигурата, наречена, инфинити тъмблинг, е смятана за една от най-сложните в акробатичния..

публикувано на 22.09.18 в 18:07
Васко Младенов

Васко Младенов с четвърта титла на двойки за сезона

Васко Младенов триумфира с титлата на двойки на турнира по тенис на твърди кортове в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара. Във финалната среща поставените под номер 1 Младенов и Анис Горбел от Тунис победиха с 6:3, 6:3 вторите в схемата Алехандър Мерино от Перу и Кристоф Негриту от Германия за 69 минути игра. С този успех Васко Младенов..

публикувано на 22.09.18 в 18:05

Екстремните спортове 16-22 септември

УИНДСЪРФ Първо преминаване по черноморската ни граница с уиндсърф беше извършено тази седмица. Илияна Стоилова и Йоан Колев изминаха разстоянието от близо 300 километра за 3 дни като част от каузата “Черно море, свободно от пластмаса”. Двамата уиндсърфисти тръгнаха от най-северната точка - Дуранкулак, на 18-и септември и стигнаха до най-южната -..

публикувано на 22.09.18 в 17:52
Златан Ибрахимович

Златан Ибрахимович иска да завърши кариерата си с титла в "Малмьо"

Нападателят Златан Ибрахимович не изключи възможността да завърши кариерата си в родна Швеция, в която все още няма титла. Ветеранът спечели трофеите в Испания с футболните "Барселона", в Италия с "Милан" и "Интер", в Холандия с "Аякс" и във Франция с "Пари Сен Жермен", но не успя да го стори в родината си и в Англия. "Не съм затворил вратата. Има..

публикувано на 22.09.18 в 17:06