"Реал" (Мадрид) отново разочарова привържениците си

"Виляреал" постигна впечатляваща победа с 1:0 при гостуването си на "Реал" (Мадрид) и се изкачи на 4-то място в класирането след 19 мача. Срещата мина с доста спорни моменти, като домакините имаха претенции за дузпи, а също така и за засада при гола на Жълтата подводница.

Пабло Форналс вкара единствения гол за "Виляреал" в 87-ата минута след контраатака. Денис Черишев проби от дясно и центрира към Родри Ернандес, като при този пас останаха съмнения за засада. Все пак Ернандес напредна, но стреля в краката на вратаря Кейлор Навас. Отбитата топка попадна във Форналс, който прехвърли падналия страж и отбеляза.

Защитаващите титлата играчи от Мадрид доминираха през огромна част от срещата, но в крайна сметка "Виляреал" си тръгна с първа победа от 18 гостувания на Сантяго Бернабеу. Разочарованите домакини на два пъти преди почивката имаха претенции за дузпи.