"Тотнъм" удари с 4:0 "Евъртън", Кейн с два гола

Хари Кейн

Отборът на "Тотнъм" разгроми състава на "Евертън" с 4:0 в мач от 23-ия кръг на английското футболно първенство. Така футболистите на Маурисио Почетино се изравниха по точки с четвъртия "Ливърпул", който днес приема лидера "Манчестър Сити". Хари Кейн вкара два гола, с което покачи сметката си на 98 в Премиър лийг, с което изпревари клубната легенда Теди Шерингам и се превърна в реализатор щ1 в историята на "Тотнъм" в надпреварата.
В 15-ата минута Хьон-Мин Сон засече добро центриране на Ериксен, но ударът му с глава премина над вратата. Седем минути след това Рууни вкара с глава, но попадението бе отменено поради засада.
В 26-ата минута Орие подаде към Сон, който засече на празна врата. До края на полувремето домакините продължиха да натискат своя противник, но без резултат.
Две минути след подновяването на игра Сон центрира към хари Кейн, който покачи на 2:0. От повторенията се видя, че Кейн бе в положение на засада, която обаче остана незабелязана от страничния рефер. В 52-ата минута Деле Али оставен непокрит стреля встрани от вратата.
В 58-ата минута изстрел на Сон срещна гредата, а минута по-късно Хари Кейн вкара и 98-ия си гол във Висшата лига, подобрявайки клубния рекорд на Шерингам.
В 81-ата минута Деле Али изведе с пета Кристиан Ериксен, който прати топката в мрежата на Пикфорд за крайното 4:0.

Хюи Фюри се закани на Кобрата и от Пловдив

"Един удар може да реши всичко. Очаквам битката с нетърпение. Кубрат е казал, че единственото ми предимство е, че знам английски? Ще видим какво ще говори, когато го фрасна по челюстта! Шансовете ми срещу Антъни Джошуа? Няколко дни вече повтарям, че аз съм най-младият от претендентите и аз съм бъдещето. Сега имам шанс и аз вярвам, че най-добрият ще..

публикувано на 22.10.18 в 17:33
Жозе Моуриньо

Жозе Моуриньо: Искам да остана в "Манчестър Юнайтед" и след края на договора ми

Мениджърът на "Манчестър Юнайтед" Жозе Моуриньо заяви, че за него "Ювентус" е големият фаворит за спечелването на Шампионската лига през този сезон. Двата отбора се срещат на "Олд Трафорд" във вторник в мач от груповата фаза на турнира. "През лятото те се сдобиха с един специален играч (Роналдо), който може да прави разликата в такива мачове. Според мен..

публикувано на 22.10.18 в 17:29
Слоун Стивънс

Стивънс спечели срещу Осака в Сингапур

Американката Слоун Стивънс спечели първия двубой от „червената“ група на заключителния турнир на най-добрите тенисистки в Сингапур. Тя се наложи над Наоми Осака от Япония със 7:5, 4:6, 6:1 след два часа и 25 минути игра. Двете тенисистки си поделиха надмощието в първите два сета. В третата част Стивънс стартира с 4:0 гейма и лесно затвори..

публикувано на 22.10.18 в 17:12
Габриеле Гравина

Габриеле Гравина оглави италианската футболна федерация

Бившият президент на третодивизионния италианския Лега Про Габриеле Гравина бе избран за новия президент на Италианската футболна федерация. 65-годишният Гравина беше единственият кандидат и спечели 97.2% от гласовете в първия кръг на вота. Той бе един от тримата кандидати в неуспешните избори през януари, а преди седмица обяви решението си да се..

публикувано на 22.10.18 в 16:49
„Локомотив“ (Пловдив).

От "Локомотив" (Пд) искат Съдийската комисия да накаже арбитри

Ръководството на "Локомотив" (Пловдив) излезе с открито писмо до Съдийската комисия на БФС, с което призовава за наказания на съдии заради "необективни съдийски решения" в последните три мача на тима. "Уважаеми господа, ръководството на ПФК Локомотив Пловдив изразява своето възмущение относно необективните съдийски решения, взети по време на футболните..

публикувано на 22.10.18 в 15:53
Федерер започва във вторник в Базел.

Федерер играл 3 месеца с болки в ръката

Роджър Федерер разкри, че е страдал от травма на ръката от началото на лятото, която вече не го тревожи и той ще участва в турнира у дома, който започва в понеделник. 20-кратният носител на титли от Големия шлем, сподели пред "Зонтаг цайтунг", че проблема се е появил по време на подготовката му за сезона на трева. „Контузих ръката си по време на..

публикувано на 22.10.18 в 15:43
Джулия Терзийска

Джулия Терзийска влезе в схемата в Поатие

Българската тенисистка Джулия Терзийска преодоля квалификациите на турнира на твърди кортове в зала във френския град Поатие, който е с награден фонд 80 хиляди долара.  В двубой от решителния трети кръг 22-годишната софиянка се наложи над осмата поставена Диана Марцинкевича от Латвия в два сета 6:4, 6:4. Джулия наниза 12 аса в срещата, не допусна нито..

публикувано на 22.10.18 в 15:01