"Тотнъм" удари с 4:0 "Евъртън", Кейн с два гола

Хари Кейн

Отборът на "Тотнъм" разгроми състава на "Евертън" с 4:0 в мач от 23-ия кръг на английското футболно първенство. Така футболистите на Маурисио Почетино се изравниха по точки с четвъртия "Ливърпул", който днес приема лидера "Манчестър Сити". Хари Кейн вкара два гола, с което покачи сметката си на 98 в Премиър лийг, с което изпревари клубната легенда Теди Шерингам и се превърна в реализатор щ1 в историята на "Тотнъм" в надпреварата.
В 15-ата минута Хьон-Мин Сон засече добро центриране на Ериксен, но ударът му с глава премина над вратата. Седем минути след това Рууни вкара с глава, но попадението бе отменено поради засада.
В 26-ата минута Орие подаде към Сон, който засече на празна врата. До края на полувремето домакините продължиха да натискат своя противник, но без резултат.
Две минути след подновяването на игра Сон центрира към хари Кейн, който покачи на 2:0. От повторенията се видя, че Кейн бе в положение на засада, която обаче остана незабелязана от страничния рефер. В 52-ата минута Деле Али оставен непокрит стреля встрани от вратата.
В 58-ата минута изстрел на Сон срещна гредата, а минута по-късно Хари Кейн вкара и 98-ия си гол във Висшата лига, подобрявайки клубния рекорд на Шерингам.
В 81-ата минута Деле Али изведе с пета Кристиан Ериксен, който прати топката в мрежата на Пикфорд за крайното 4:0.

„Атлетико“ измъкна 1:1 от „Арсенал“ с 10 души

Отборът на „Атлетико“ (Мадрид) постигна добър резултат – 1:1 при гостуването на „Арсенал“ в първия мач от полуфиналите в турнира по футбол Лига Европа. Испанците играха с 10 души още след десетата минута, когато заради втори жълт картон съдията изгони Шиме Върсалко. Минута по-късно реферът отстрани и треньора на „Атлетико“ – Диего Симеоне, който..

публикувано на 27.04.18 в 00:42
Спряха правата на двама футболни съдии

Съдийската комисия (СК) към Българския футболен съюз (БФС) спря правата на рефера Станислав Ставров и втория асистент съдия Милен Арабаджиев заради „явни грешки, с които са повлияли на крайния резултат на срещата“ в турнира за Купата на България по футбол между „Ботев“ и „Славия“. СК обаче не уважи молбата на „канарчетата“ мачът да бъде преигран...

публикувано на 26.04.18 в 21:26
Стефани и Габриела Стоеви са на четвъртфинал

Сестри Стоеви с втори успех на Европейското

Вторите поставени Габриела и Стефани Стоеви записаха втора победа и се класираха на четвъртфиналите на двойки на Европейското първенство по бадминтон в Уелва, Испания. Сестрите, които са №12 в световната ранглриста, бяха убедителни срещу шведките Аманда Хогстрьом и Клара Нистад и спечелиха с 21:13, 21:12. Срещата продължи 31 минути. На..

обновено на 26.04.18 в 20:59

Букмейкър подкрепя 30 спортни таланти

„Еврофутбол“ официално обяви победителите в седмия национален конкурс за „Спортни таланти“ 2018 г. Букмейкърската къща ще подкрепи финансово 30 индивидуални състезатели до 28 г., като десет от тях ще са в програмата за втори или трети път. Интересен факт е, че през тази година съотношението мъже / жени в крайното класиране е напълно еднакво –..

публикувано на 26.04.18 в 18:00

Ибрахимович няма да играе на Световното първенство

Голмайстор номер 1 в историята на Швеция Златан Ибрахимович със сигурност няма да участва на Световното първенство в Русия това лято, обяви спортният директор на националния отбор на страната Ларс Рихт. 36-годишният нападател се отказа от националния отбор преди две години, но след като страната се класира за участие на Мондиал 2018, на..

публикувано на 26.04.18 в 17:46

Българите на косъм от медалите във втория ден от турнира в Атина

Българските състезатели отново не успяха да спечелят медал от международния турнир по таекуондо, олимпийска версия, част от веригата „Президентска купа“. Във втория ден на надпреварата в Атина добро представяне записаха кадетите Александра Георгиева в категория 55 килограма и Дарин Кирилов в категория 45 килограма. Двамата отпаднаха в третия..

публикувано на 26.04.18 в 17:40
Петър Дочев и Александър Манджуров

Треньорът Петър Дочев: Не искаме „Дея волей“ да е боксова круша в Суперлигата

Волейболен клуб „Дея волей“ постигна целта си този сезон, като се класира за мъжката Суперлига. Наскоро тимът от Бургас спечели директната битка за елита срещу „Тетевен волей“ с 3:2 гейма и вече гради стратегия за участието си през новия сезон. Докъде стигнаха плановете ще научите първо от треньора Петър Дочев, който изведе тима до промоцията в..

публикувано на 26.04.18 в 17:23